Wiadomości z Katowic

Słuchawki do gier - jakie wybrać?

  • Dodano: 2021-01-25 10:45

Każdy gracz zdaje sobie sprawę, że aby w pełni cieszyć się możliwościami gier komputerowych, wydajne podzespoły nie wystarczą. Ważne dla komfortu gry są także komponenty, takie jak odpowiednia klawiatura czy mysz. Ale to właśnie odpowiednio dobrane słuchawki do gier pozwalają w pełni czerpać przyjemność z rozgrywki, efektów specjalnych i soundtracku. 

Słuchawki dla graczy – dlaczego wybór jest ważny?

Fani rozgrywek komputerowych nierzadko spędzają na graniu wiele godzin każdego dnia. Dlatego bardzo ważne jest, aby słuchawki były wygodne i komfortowe. Wybierając się słuchawki do gier należy przede wszystkim zwrócić uwagę na elastyczny pałąk oraz nausznice wykonane z oddychającego materiału. 

Słuchawki, które posiadają dużą moc, szerokie pasmo przenoszenia oraz system wielu kanałów (np. 5.1), sprawiają, że wszystkie dźwięki są idealnie słyszalne, dzięki czemu ułatwiają wczucie się w otoczenie. 

Słuchawki do gier z mikrofonem

Słuchawki gamingowe często wyposażone są w mikrofon. Ten jednak jest przydatny przede wszystkim graczom, którzy grają w trybie on-line i potrzebują być w stałym kontakcie z resztą swojego teamu. Mikrofon powinien redukować szumy oraz być odłączany, dzięki czemu będziemy mogli korzystać z niego także w innych sytuacjach. 

Słuchawki do gier – przewodowe czy bezprzewodowe?

Producenci słuchawek gamingowych oferują sprzęty przewodowe oraz bezprzewodowe. Które są lepsze? 

Słuchawki przewodowe wyposażone są w złącze USB lub mini jack. Te pierwsze charakteryzują się zdecydowanie lepszą jakością dźwięku. 

Słuchawki bezprzewodowe mogą wydawać się lepszym wyborem, ponieważ nie krępują ruchów przewodem. Należy jednak pamiętać, że mogą one spowodować opóźnienia przesyłu sygnału, co może być kluczowe, szczególnie w przypadku rozgrywek on-line.

Decydując się na słuchawki bezprzewodowe, koniecznie należy zwrócić uwagę na długość czasu pracy między ładowaniami. Natomiast w przewodowych słuchawkach kluczową rolę odgrywa długość przewodu, która nie powinna być mniejsza niż 2 m. Ma to znaczenie przede wszystkim w przypadku graczy, którzy grają na konsoli. 

Producenci słuchawek gamingowych oferują wiele modeli w zróżnicowanych przedziałach cenowych, dlatego pewne jest, że każdy gracz znajdzie słuchawki, które spełnią jego oczekiwania. Dużo modeli w różnych cenach znajdziesz m.in. na stronie: morele.net/kategoria/sluchawki-dla-graczy-466/

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Kędzior

    Klawiaturę i myszkę mam bezprzewodowe, to głupotą by było plątać się w kablu od słuchawek. Dlatego kupiłem Philipsa TAPH805BK bo mikrofon dobrze zbiera głos i jest funkcja ANC, która wygłusza otoczenie, które mogłoby rozpraszać podczas gry.

  • krychol

    Wole bez kabla bo jednak czlowiek czasem sie zapomni chce odejsc i przy kablu ma ograniczenie. Ja mam audictus leader sluchawki bardzo dobrej jakosci z super dzwiekiem i nie wysoka cena

  • Adam

    Ostatnio zamówiłem bezprzewodowe słuchawki z polskiej dystrybucji geekbuying. Dobrze sprawdzają się podczas grania w gierki czy słuchania muzyki na siłowni jak mam trening. Nawet nie były jakieś drogie, a jakościowo są serio dobre.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.