Wiadomości z Katowic

Specjalistyczne prace wysokościowe i wszystko, co warto wiedzieć na ich temat

  • Dodano: 2021-04-28 14:15

Ludzie w dzisiejszych czasach nie lubią ryzyka. W związku z tym do czynności wymagających podjęcia się takowego często zatrudniają firmy specjalizujące się w tym. Wysokiemu popytowi towarzyszy podaż specjalistycznych prac wysokościowych. Szczecin, Warszawa, Poznań - wszystkie większe i mniejsze miasta w Polsce goszczą firmy, które są w stanie się ich podjąć. W tym wpisie skupimy się właśnie na nich, opisując najpopularniejsze prace tego typu, ale też wyjaśniając, jak wybrać firmę, która się ich podejmie.

 

Co wchodzi w skład specjalistycznych prac wysokościowych?

Mianem specjalistycznych prac wysokościowych można tak właściwie określić wszystko, co wymaga pewnych umiejętności, a co zakłada prace właśnie na większych wysokościach, wymagające odpowiedniego oprzyrządowania i przygotowania. Choć zakres tego typu prac jest praktycznie nieograniczony (i wiele firm świadczących usługi w ich obrębie jest pod tym względem elastyczna), do tych, po które sięga się zdecydowanie najczęściej zaliczyć można:

  • malowanie zarówno elewacji, jak i dachów. To wymaga nie tylko odpowiedniego zmysłu przestrzennego i dokładności, ale i właśnie obecności na wysokości;
  • mycie ciśnieniowe to poddawanie jego obiektu działaniu wody pod bardzo wysokim ciśnieniem. Jest ono bardzo skuteczne, jednak niemożliwe do przeprowadzania z dużej odległości - wymaga zatem udania się na wysokość. Co ważne, mycie tego typu jest w stanie pozbyć się brudu nawet z najbardziej niewygodnych, ukrytych miejsc;
  • piaskowanie - jeszcze skuteczniejsza "wersja" mycia ciśnieniowego, w której stosuje się piasek lub podobne do niego kruszywo. Radzi sobie ona ze znacznie bardziej uporczywym brudem, jednak musi być wykonywana wyłącznie przez specjalistów. Nieumiejętne jego przeprowadzenie grozi uszczerbkiem na zdrowiu lub uszkodzeniem powierzchni;
  • mycie okien - jedna z usług, z którymi najbardziej kojarzy się specjalistyczne prace wysokościowe. Okna nie zawsze otwierają się od wewnątrz. Nie zawsze też ma się do nich swobodny dostęp właśnie z wewnętrznych części budynku;
  • odśnieżanie - jako że współcześnie powstaje coraz więcej dachów płaskich lub prawie płaskich, konieczne jest ich regularne odśnieżanie. Zbyt dużo śniegu w ich obrębie mogłoby przyczynić się do uszkodzenia ich konstrukcji. Jest zatem po prostu niebezpieczne;
  • wycinka drzew - tych nie można obcinać "od dołu", licząc na to, że zawalą się w pożądanym kierunku. Prace tego typu trzeba wykonywać z odpowiedniej wysokości.

 

Jak wybrać firmę, która podejmie się tego typu prac i czym się przy tym kierować?

Jak już zostało powiedziane wcześniej, zapotrzebowanie na usługi firm zajmujących się specjalistycznymi pracami wysokościowymi jest współcześnie bardzo duże. Właśnie dlatego na rynku zaczęło działać ich tak wiele. Jak zatem spośród nich wybrać taką, która konkretną pracą zajmie się w sposób fachowy i zrobi wszystko to, czego tak właściwie się od niej oczekuje?

Przede wszystkim należy spojrzeć na podmioty o szerokim zakresie wykonywanych przez siebie usług. W ich obrębie powinna znaleźć się nie tylko ta, której się poszukuje - bardzo często bowiem do firm tego typu wraca się z innymi zadaniami. Najlepiej więc od razu znaleźć taką, która będzie się w stanie podjąć również innych prac niż ta, której aktualnie się potrzebuje. Najlepsze firmy pokroju Altura nie boją się wyzwań, a zatem są w stanie podjąć się każdej możliwej pracy zakładającej obecność na wysokości. Oczywiście mowa tutaj o tych, w zakresie których posiada pewną fachową wiedzę (oraz tych, które nie wymagają takowej).

Firma, z której usług skorzysta się właśnie w zakresie prac wysokościowych musi też być dostępna - wolne terminy sprawiają, że można sięgnąć po nią również w sytuacjach kryzysowych. Bardzo często ma się do czynienia chociażby z nagłymi opadami śniegu, w przypadku których tego typu działanie jest bardziej niż pożądane. Nie bez znaczenia w tym wszystkim jest również cena, która powinna być adekwatna do stopnia skomplikowania danej usługi. Im on większy, tym większa ona będzie. Ważne jednak, żeby była przy tym konkurencyjna.

Jako że na rynku istnieje wiele firm zajmujących się pracami na wysokości, nie warto zamykać się w obrębie pierwszej, którą się znajdzie. Znacznie rozsądniej jest przejrzeć jak najwięcej opcji i porównać je ze sobą - nie tylko pod względem ceny. Pozwoli to wyrobić sobie rozeznanie na rynku i wybrać opcję nie tylko najsolidniejsza, ale i po prostu najbardziej ekonomiczną.

 

Podsumowanie

Specjalistyczne prace wysokościowe Szczecin, ale i wiele innych miast w Polsce coraz częściej musi wykonywać. Wynika to z faktu, że z dnia na dzień powstaje coraz więcej wysokich budynków, a ludzie już dawno stali się wygodni i przestali wykonywać je sami. Wzrosło zatem zapotrzebowanie na firmy, które zrobią to za nie. Jeżeli szuka się takowej, warto skupić się na tym, czy jej usługi obejmują to, co zamierza się wykonać. Warto mieć też świadomość tego, że to wybór tejże firmy definiuje jakość wykonanej usługi. Im bardziej zaufaną się wybierze, tym na lepszy efekt finalny tak właściwie się postawi.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.