Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Sprzedajesz na OLX? Koniecznie zamów kuriera!

  • Dodano: 2019-05-31 15:45

Internet pozwolił rynkowi się rozwinąć. Niegdyś, kiedy mieliśmy na stanie rzeczy, które się nam już do niczego nie przydawały, mogliśmy je oddać do antykwariatu lub na pchli targ, ale w dużej mierze wszystko sprowadzało się do tego, że je wyrzucaliśmy. W dzisiejszych czasach mamy jednak Allegro: zaufany portal aukcyjny pozwalający nam na sprzedaż konkretnych przedmiotów. Niestety, nie wszyscy korzystamy właśnie z tej strony internetowej, wybierając z kolei OLX, bo tam nie trzeba dodatkowo płacić za wystawienie towaru. OLX jest jednak prawdziwym eldorado oszustów, z czego niewiele osób zdaje sobie tak naprawdę sprawę.

Jeśli przyjrzymy się grupom na Facebooku, znajdziemy takie miejsca jak „uwaga na oszustów z OLX”. Miejsce to pełne jest strasznych historii: ludzie opowiadają o tym, jak kliknęli w podejrzane hiperłącze, a ono przeniosło ich do zawirusowanej strony, która ostatecznie okradła ich z paru tysięcy złotych. Złodziei nie da się powstrzymać, a w Internecie zrobili sobie oni prawdziwie oszukańczy biznes. Podszywają się pod młode matki, pod przedsiębiorczych ojców, pod starszych ludzi. Mają kilka kont i kiedy tylko doprowadzą oszustwo do końca, przepadają jak kamień w wodę. Walka z nimi to walka z hydrą: kiedy odetnie się jedną głowę, w jej miejsce pojawiają się następne.

Kiedy więc chcemy sprzedać coś na OLX, mamy dwa wyjścia.

Wybierz kuriera!

Pierwsze wyjście jest pozornie banalne: odbiór osobisty. Oczekujemy, że klient, któremu zależy na naszym towarze, pojawi się w naszym domu. Jeśli jednak dzieli nas kilkaset kilometrów, to nikt nie będzie jechał po kilka przedmiotów.

Drugie wyjście jest opłacalne i pozwala nam zweryfikować, z jaką osobą mamy do czynienia. Mowa tu o kurierze, opcją jest przesyłka kurierska pobraniowa. Z wyjścia tego korzystają często osoby, które prowadzą transakcje gotówkowe. Informujemy naszego potencjalnego klienta, że przyślemy do niego kuriera z paczką, a kiedy przywożący dostanie pieniądze, oni dostaną to, co zamówili. Jeśli osoba, z którą mamy zawrzeć taki układ zacznie się migać, zacznie kłamać i kręcić, jest to znakiem tego, iż jest to oszust.

Wysyłka kurierem za pobraniem jest tania, a pozwala nam uniknąć dużych strat. Uczciwy człowiek po prostu wybierze gotówkę i przygotuje się na przyjazd kuriera. Nieuczciwy zostanie w ten sposób obnażony. Paczka kurierska pobraniowa jest w tym wypadkiem naszym papierkiem lakmusowym, sposobem na odkrycie zamiarów innej osoby. A kurier pomoże nam odebrać należność za towarąŚ a jeśli klient nie zapłaci, nasze rzeczy do nas wrócą.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.