Wiadomości z Katowic

Strzyżenie psów – co oferuje dobry groomer?

  • Dodano: 2021-11-04 13:00

Szczęśliwy pies to nie tylko taki, który ma pełny brzuch i wygodne miejsce do spania. Dzisiaj właściciele czworonogów coraz częściej traktują ich jak pełnoprawnych członków rodziny, dbając zarówno o ich zdrowie, jak również samopoczucie i piękny wygląd. Samodzielne strzyżenie psów, piłowanie paznokci, a nawet kąpanie ich bywa czasochłonne i trudne (zwłaszcza, gdy zwierzak się wyrywa i oponuje). Tutaj z pomocą przychodzą profesjonalne salony kosmetyczne dla czworonogów. Zobacz, co oferuje groomer.

Strzyżenie psów u groomera

Każdy właściciel czworonoga wie, że piękny i zdrowy wygląd psa to zasługa dobrej diety, ruchu, ale też prawidłowej, troskliwej pielęgnacji. Tę najlepiej powierzyć profesjonalnemu groomerowi, który realizuje strzyżenie psów. Dlaczego? Bo czasem nawet zwyczajna kąpiel w warunkach domowych jest trudna do przeprowadzenia, zwłaszcza gdy zwierzak nie jest jej największym fanem.

Jeszcze trudniej wygląda kwestia strzyżenia psów. Wymaga odpowiedniego podejścia, a także korzystania z dobrych nożyczek i innych akcesoriów. Przeczytaj więcej tutaj. Pies musi być spokojny, bo wyrywanie się mogłoby prowadzić do okaleczenia go ostrzem. Ponadto, aby Twój pupil na końcu pięknie się prezentował, strzyżenie trzeba wykonać w sposób dokładny oraz przemyślany. Cięcie powinno szczególnie koncentrować się na okolicach pyska, oczu i uszu – wpadające do nich włosy mogą bardzo irytować czworonoga i utrudniać mu codzienne czynności.

Nie tylko strzyżenie psów – czym jeszcze zajmuje się groomer?

Pielęgnacja psów w salonie urody dla czworonogów oznacza nie tylko strzyżenie. Oprócz tego właściciele mogą zapisać swoich pupili na:

  • rozczesywanie,
  • trymowanie,
  • czyszczenie uszu,
  • obcinanie pazurków,
  • profesjonalną kąpiel.

Co jest ważne podczas takich zabiegów? Przede wszystkim cierpliwość do włochatego pacjenta, który może odczuwać niepokój, a w najlepszym przypadku dezorientację (zwłaszcza, gdy u groomera jest po raz pierwszy). Dobry fachowiec na równi ze znajomością techniki powinien posiadać wyczucie i empatię, pozwalające na mu na opiekę nad zwierzakiem.

Inną kwestią jest spersonalizowane podejście. Przed przejściem do zabiegu, np. kąpieli relaksacyjnej, trzeba poznać bliżej swojego podopiecznego. Podczas wywiadu z właścicielem, groomer dowiaduje się, czy zwierzak nie ma alergii i jakie ma potrzeby względem pielęgnacji. Tylko wtedy można prawidłowo zająć się nim, aby nie wyrządzić mu krzywdy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.