Wiadomości z Katowic

Studia – czy warto? Dlaczego warto wybrać się na studia?

  • Dodano: 2022-06-23 15:00

Koniec szkoły średniej to symboliczne wejście w dorosłość. To czas, w którym trzeba podjąć decyzje dotyczące swojej przyszłej ścieżki zawodowej. Wiele osób zrezygnuje na tym etapie z edukacji i rozpocznie pracę zarobkową. Czy to dobra decyzja? Studiowanie to przecież nie tylko zajęcia i egzaminy, ale także szansa na zdobycie nowych umiejętności i kwalifikacji. Zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na przyszłościowy kierunek, jakich wiele w ofercie ma Politechnika Krakowska. Jeżeli i Ty zastanawiasz się, co może zaoferować Ci studiowanie, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca.

Informatyka

Kiedy mowa o pewnej, dobrze płatnej pracy, trudno nie wspomnieć o branży IT. Zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny nieustannie rośnie, dlatego, jeśli interesują Cię nowe technologie informatyczne, warto wybrać się na te studia. Politechnika Krakowska oferuje ciekawe praktyki zawodowe i współpracuje z wieloma firmami z branży, zarówno tymi z Polski, jak i z zagranicy.

Architektura i Architektura krajobrazu

Jako architekt masz szansę spełniać potrzeby społeczeństwa oraz jednostek, realizując ważne projekty. Dzięki temu masz realny wkład w otaczającą Cię rzeczywistość, a owoce Twojej pracy będą służyć nawet następnym pokoleniom. Osoby, które chcą studiować w języku angielskim, także mogą rozpocząć studia na tym kierunku. Politechnika Krakowska ma w swojej ofercie architekturę prowadzoną po angielsku. Co ważne, uczelnia daje studentom możliwość odbycia części studiów na uniwersytetach za granicą m.in. w Austrii, Francji, Niemczech, ale także na uczelniach partnerskich w Azji, Australii i obu Amerykach.

Jeśli natomiast bardziej niż budynki interesują Cię nauki przyrodnicze, możesz spełniać się, projektując parki czy ogrody jako architekt krajobrazu. Opis i wymogi rekrutacyjne na ten kierunek znajdziesz na stronie https://rekrutacja.pk.edu.pl/project/architektura-krajobrazu/.

Geoinformatyka

To nowy, interdyscyplinarny kierunek, który zajmuje się kompleksowym i nieinwazyjnym gromadzeniem informacji oraz analizowaniem procesów zachodzących geosferach. Geoinformatyka wykorzystuje także techniki Data Science w analizie geodanych i hydrodanych. Jako absolwent tego kierunku otrzymasz kompleksową wiedzę z zakresu informatyki, co pozwoli Ci na zdobycie pracy w branży IT. Natomiast umiejętności postępowania z geodanymi oraz hydrodanymi, umożliwią Ci podjęcie stanowiska w firmach zajmujących się geoinżynierią oraz hydroinżynierią.
Inżynieria materiałowa

To nauka, która realnie wpływa na otaczającą nas rzeczywistość. Bez inżynierii materiałowej rozwój między innymi przemysłu byłby niemożliwy. Dlatego inżynier po tym kierunku jest obecnie kwalifikowany do  „zawodów przyszłości”. Jego zadaniem jest opracowywanie nowych materiałów, udoskonalanie tych już istniejących oraz nadawanie im cech, dzięki którym znajdą zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Jeśli i Ty chcesz mieć swój wkład w optymalizację współczesnych technologii, to studiowane inżynierii materiałowej będzie idealnym wyborem. Oferta studiów Politechniki Krakowskiej jest bardzo rozbudowana, dzięki czemu na inżynierii materiałowej można wybrać jedną z kilku specjalizacji.

Budownictwo

Liczba inwestycji budowlanych w Polsce nieustannie rośnie. Z tego powodu zwiększa się zapotrzebowanie na inżynierów budownictwa, którzy będą umieć projektować różnego rodzaju obiekty, czy nadzorować prace budowlane i remontowe. Jeśli szukasz pewnego zajęcia, dzięki któremu staniesz się cenionym i dobrze opłacanym ekspertem, to warto zdecydować się na studiowanie budownictwa na Politechnice Krakowskiej.

Transport

Współczesny świat nie wyglądałby tak, jak dziś, gdyby nie rozwój transportu. Dlatego na tym kierunku kształceni są specjaliści z zakresu transportu kolejowego, lotniczego oraz drogowego. Jako absolwent możesz liczyć na stanowisko w firmach zajmujących się m.in. przewozem, spedycją czy logistyką. Jak mówi znane powiedzenie Transport to krwiobieg gospodarki, więc na brak oferty pracy po tym kierunku nie sposób narzekać.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.