Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Studia MBA w Katowicach - studia dla kadry menedżerskiej

  • Dodano: 2019-10-28 09:15

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na studia MBA, chociaż wciąż uzyskanie tego traktowane jest jako spore wyróżnienie, mogące mieć niebagatelny wpływ na rozwój kariery zawodowej.

Studia MBA: to wciąż jedna z najlepszych inwestycji.

Osoby, które aplikują na studia MBA, zazwyczaj wiążą z nimi duże nadzieje. Najczęściej dotyczy to wysokości zarobków – absolwenci programu zarabiają średnio nawet dwukrotnie więcej niż osoby, które uzyskały jedynie tytuł magistra. Dodatkowo absolwenci studiów MBA szybko awansują lub po ukończeniu programu zmieniają pracę na lepiej płatną. Wyższe wynagrodzenie to jednak nie jedyna korzyść wynikająca ze zdobycia tytułu Master of Business Administration. Słuchacze studiów MBA mają na przykład możliwość rozbudowania własnej sieci kontaktów biznesowych, wymiany doświadczeń z innymi menedżerami i wzajemnego inspirowania się do działania.

Studia MBA Katowice: a może jednak Chorzów?

O tym, że Górny Śląsk, a przede wszystkim Katowice, rozwijają się coraz szybciej, nie trzeba przekonywać chyba nikogo. To z kolei oznacza, że okoliczne firmy potrzebują coraz większej liczby wykształconych menedżerów, potrafiących przełożyć teorię na działania praktyczne. Zdobycie takiej wiedzy i umiejętności dają właśnie studia MBA.

Mogłoby się zatem wydawać, że najlepszym rozwiązaniem byłyby zatem właśnie studia MBA w Katowicach. Okazuje się jednak, że mieszkańców konurbacji górnośląskiej i samych katowiczan powinna zainteresować inna oferta. Atrakcyjny program MBA oferuje bowiem Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie.

W przypadku programu realizowanego na chorzowskiej uczelni studenci mają do wyboru dwie specjalizacje – MBA Project Management oraz Zarządzanie w środowisku międzynarodowym. Wielu menedżerów może kusić zwłaszcza ta druga specjalność. Przybywa firm, w których zespoły składają się z pracowników z całego świata. Zarządzanie takim zespołem wymaga znajomości różnych kontekstów kulturowych i umiejętności koordynowania pracy osób z różnych środowisk. Studia MBA na chorzowskim oddziale WSB z pewnością przygotują menedżerów do tego wyzwania. Więcej o programie na tej uczelni i o poszczególnych specjalnościach można przeczytać na stronie  https://www.studiamba.wsb.pl/oferta-studiow/chorzow/korzysci.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.