Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Technik masażysta - kierunek kształcenia, który warto wybrać

  • Dodano: 2019-04-16 08:45, aktualizacja: 2019-04-16 09:15

Współcześnie coraz więcej osób skarży się na dokuczliwe bóle pleców z powodu ciągłego stresu i siedzącego trybu życia. Pracownicy korporacji, sportowcy, osoby pracujące fizycznie - każdy może potrzebować pomocy wykwalifikowanego specjalisty wykonującego masaż leczniczy. Kierunek technika masażysty jest obecnie jedną z najchętniej wybieranych specjalizacji w szkołach policealnych. Czy warto zdecydować się na kształcenie w tym zawodzie? Czym właściwie zajmuje się technik masażysta? Sprawdź!

Technik masażysta - zawód przyszłości

Siedzący tryb życia, niewłaściwa pozycja przy komputerze, brak aktywności fizycznej to jedne z czynników, których konsekwencją jest uporczywy ból pleców utrudniający codzienne funkcjonowanie. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób potrzebuje pomocy wykwalifikowanych specjalistów wykonujących masaż za pomocą różnych technik leczniczych i relaksacyjnych. Wybierając przyszłościowy kierunek kształcenia, warto zatem wziąć pod uwagę zdobycie uprawnień do wykonywania zawodu technika masażysty – jednego z najpopularniejszych kierunków w Szkole Policealnej GoWork.pl. Dyplom ukończenia tej specjalności gwarantuje zdobycie ciekawej i pewnej pracy w salonach SPA, hotelach, szpitalach, klubach sportowych oraz ośrodkach pomocy społecznej. Zdobyte kwalifikacje pomagają także zrealizować marzenie o prowadzeniu własnego biznesu. Możliwości rozwoju zawodowego jest naprawdę bardzo wiele!

Kto powinien zostać technikiem masażystą?

Technik masażysta to niezwykle przyszłościowy zawód, który wymaga zarówno predyspozycji fizycznych, jak i wysoko rozwiniętych umiejętności interpersonalnych. Pozytywne nastawienie do świata osoby wykonującej masaż ma duży wpływ na samopoczucie i regenerację pacjentów, dlatego dobry masażysta musi cechować się przede wszystkim otwartością w kontaktach z ludźmi. Osoby, które w przyszłości chciałyby zajmować się profesjonalnym masażem, powinny być także wytrzymałe fizycznie, gdyż masażysta wykonuje dość obciążającą pracę stojącą. Jeśli uwielbiasz kontakt z ludźmi i zależy Ci na ciekawej, pełnej wyzwań karierze, to kierunek technika masażysty jest właśnie dla Ciebie!

Jakie umiejętności poznasz podczas nauki?

W Szkole Policealnej GoWork.pl dbamy zarówno o komfort kształcenia, jak i o zapewnienie Słuchaczom jak najlepszych warunków do rozwoju. Uczestnicy naszych kierunków mogą uczyć się praktycznej strony zawodu z pomocą wielu profesjonalnych sprzętów, takich jak: bańki chińskie, kamienie do masażu, podgrzewacze czy rozkładany stół UNICORNE. Nasza doświadczona kadra dydaktyczna, składająca się z najlepszych specjalistów w kraju, największy nacisk kładzie na praktykę. Ciekawy i niezwykle rozwijający program nauczania sprawia, że każdy Słuchacz staje się w pełni przygotowany do wykonywania pracy jako profesjonalny masażysta.

Chcesz kształcić się na kierunku technika masażysty? Doskonale! Zapraszamy do naszej placówki mieszczącej się przy ul. 3 Maja 13 lub zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod nr tel. 730 102 323 oraz 32 229 20 63.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Bruno

    Ja robiłem masażystę w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych i szkołę mogę bardzo pochwalić - fajne zajęcia, niesamowicie aktywizujące no i odbywają się w 100% w weekend, a nie tak, że mówią, że w weekend, a potem... wiadomo. Pod tym względem ekstra. No i szkoła bezpłatna.

  • Robson

    Prawda, z każdym rokiem przybywa ludzi z problemami bólowymi pleców kolan łokci itd jednak trzeba pamiętać ze masażysta nie ma tak kompletnej wiedzy jak fizjoterapeuta i warto wykonać konsultacje u fizjo czy nie mamy jakiegoś problemu "większego", którego sam masaż nie zniweluje. Najlepiej uderzyć do placówek gdzie są i fizjoterapeuci i masażyści takich jak Centrum Modelowania Sylwetki Olimpus w Dąbrowie Górniczej.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.