Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Tokotrienole - czym są i jaką pełnią rolę w organizmie?

  • Dodano: 2019-03-20 10:30

Bez wątpienia działają na nasze zdrowie niczym prawdziwe panaceum. Są niepowtarzalne w swym wpływie na człowieka. Wspomagają prawidłowe funkcjonowanie całego ciała. Regulują za wysokie stężenie cholesterolu oraz służą stymulacji naturalnego wzrostu komórkowego. To znakomite przeciwutleniacze. Wspomniane w tytule tokotrienole stanowią niezwykle pożądany składnik w każdym organizmie.

Nieoceniona rola

Eksperci z rozmaitych gałęzi medycyny są zgodni, co do tezy, że tokotrienole to istna kopalnia zdrowia. Niesamowicie korzystnie wpływają one na szereg rozlicznych płaszczyzn. Wiele badań wskazuje jednoznacznie, że omawiane elementy potrafią skutecznie zahamować rozwój raka oraz innych śmiertelnych i przewlekłych chorób. Są wskazane u ludzi po udarach mózgu, ponieważ przyczyniają się do produkcji nowych naczyń. Redukują poziom homocysteiny, jak również odpowiednio chronią obwodu mózgu. Ich regularna obecność w organizmie pozwala też na polepszenie wrażliwości na insulinę, a nawet niedopuszczenie do stopniowej utraty masy kostnej.

Źródła czerpania

Tokotrienole można uzyskiwać z dwóch źródeł - w postaci odpowiednio zbilansowanej i właściwie komponowanej diety, ale też i z dobrej, jakościowej suplementacji certyfikowanymi preparatami najwyższej klasy typu Swanson. Jeżeli chodzi o naturalne produkty spożywcze zawierające opisywane składniki, warto wyróżnić przede wszystkim olej palmowy, ryż, kiełki pszenicy, wyciąg z palmy sabałowej, orzechy, owies, czy jęczmień. Nie powinniśmy zapominać również o pestkach słonecznika oraz migdałach, a także wielu wartościowych, bardzo bogatych w tokotrienole warzywach liściastych takich jak chociażby sałata oraz szpinak. Nie brak ich i w marchwi, roślinach strączkowych czy pietruszce. Obfitują w nie rozmaite owoce - od moreli, przez awokado, aż do śliwek i malin. Wróćmy jednak na moment do wyżej wymienionych suplementów typu tokotrienole Swanson - najlepiej jest się w nie zaopatrzyć, włączając je na stałe w codzienny jadłospis, kiedy odnotowujemy zwiększone zapotrzebowanie organizmu na omawiany składnik.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.