Wiadomości z Katowic

Tynk Trawertyn – prosty sposób na kamienne ściany w Twoim domu!

  • Dodano: 2020-06-20 20:30, aktualizacja: 2020-06-24 21:10

Remont to jedno z najtrudniejszych zadań, które czeka domowników. Najczęściej wykonuje się go bez udziału specjalistycznej firmy, która oferuje tego typu usługi. Podstawą udanej aranżacji każdego wnętrza jest odpowiednie zaplanowanie prac i wybór najwyższej jakości materiałów. Doskonałym pomysłem będą tynki ozdobne, takie jak tynk Trawertyn, z którego pomocą możesz stworzyć m.in. wnętrze inspirowane Czarnym Lądem. Sprawdź jak!

Styl afrykański i tynk Trawertyn

Ostatnimi czasy coraz większym zainteresowaniem cieszy się styl afrykański. Jest to aranżacja wymagająca, a urządzanie pomieszczeń w tym stylu nie należy do najłatwiejszych. Bardzo łatwo jest przesadzić z dodatkami i wręcz odwrotnie - niekiedy może być ich zbyt mało. Granica między jednym a drugim jest dość cienka, dlatego niezbędne jest odpowiednie zaprojektowanie przemian, aby nie powstał w mieszkaniu chaos.

Styl afrykański charakteryzuje się delikatnymi barwami, takimi jak beż, biel, zieleń, pomarańcz, które idealnie dobrane pozwalają się przenieść na odległy Czarny Ląd. Wprowadzenie takiej aranżacji wymaga także odpowiedniego doboru dodatków. Wśród nich powinny się znaleźć drewniane rzeźby i maski, a także wiklinowe, drewniane lub rattanowe meble.

Największym problemem bardzo często jest malowanie ściany. Świetnym rozwiązaniem jest tynk dekoracyjny Trawertyn marki Luxmal, którego faktura przypomina piaski pustyni Sahary, lekko okalające mury wewnątrz mieszkania lub domu. Urządzając wnętrze z zachowaniem odpowiednich zasad i z umiarem, można stworzyć wewnętrzny świat, w którym domownicy przeniosą się do klimatu afrykańskiego.

Tynk Trawertyn - imitacja naturalnego kamienia

Tynk Trawertyn to unikalny tynk dekoracyjny, imitujący kamień naturalny - trawertyn. Z jego pomocą można tworzyć szereg faktur na ścianach - w tym takie, które będą przypominać wzory w piasku. Trawertyn Luxmal to dekoracyjny, wapienno-polimerowy tynk cienkowarstwowy, który przeznaczony jest do stosowania we wnętrzach pomieszczeń. Charakteryzuje się on wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i odpornością na wilgoć oraz glony. Dodatkowo ma właściwości oddychające, dzięki czemu nie tworzą się na nim żadne zacieki.

Tynk dekoracyjny Trawertyn będzie idealnym wykończeniem wszelkich powierzchni, które będą stylem nawiązywać do aranżacji afrykańskiej, włoskiej, greckiej, jednym słowem tam, gdzie naturalnie występuje kamień. Oryginalna faktura, sprawiająca wrażenie chropowatej, świetnie nadaje się także na sufit, dzięki czemu można stworzyć sklepienie przypominające wnętrza egipskich domów. Jeśli Twoim celem jest stworzenie niepowtarzalnego wystroju mieszkania, które będzie emanować energią oraz ciepłem, tynk Trawertyn będzie idealnym uzupełnieniem!


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.