Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Ultrasonograf - niezbędny sprzęt do badania USG

  • Dodano: 2020-03-13 11:15

Ultrasonograf, to sprzęt wykorzystywany do zobrazowania wnętrza ciała pacjenta za pomocą fal akustycznych o wysokiej częstotliwości. Fale te są całkowicie niesłyszalne dla człowieka, dlatego nie powodują żadnego dyskomfortu z tym związanego. Przenikanie fal jest całkowicie bezbolesne, a dodatkowo nie uszkadza komórek. Aparat usg składa się z kilku elementów, jednak do najważniejszych należy emiter i odbiornik fali ultradźwiękowej. Emiter odpowiada za przesyłanie fali o określonej częstotliwości do ośrodka, który jest poddawany badaniu. W kolejnym etapie dochodzi do jej rozchodzenia, a po odbiciu na granicy ośrodka wraca z powrotem do odbiornika. Stosowanie tej metody jest możliwe dzięki wykorzystaniu zjawisk falowych, które powstają dla rozchodzących się w tkankach ultradźwięków.

Tanie ultrasonografy, bogata oferta

Ilość dostępnych na rynku aparatów usg jest naprawdę bardzo duża. Tak samo duża może być rozbieżność w cenach. Wszystko zależy od określonego modelu i posiadanych funkcji. MS- Medical zajmuje się szeroko pojęta Ultrasonografią point-of-Care, a co za tym idzie posiada w swojej ofercie doskonałe aparaty do przeprowadzania badania usg. Wśród dostępnego sprzętu znajdują się ultrasonografy Mindray oraz ultrasonografy eZono.

Ultrasonografy Mindray, to bardzo nowoczesne urządzenia, które pozwalają na uzyskanie niesamowicie precyzyjnego obrazu diagnostycznego. Cechuje ich wyjątkowe i kompleksowe działanie, które pozwala na znaczną automatyzację. Aparaty usg Mindray są bardzo wygodne w użyciu, a także wyjątkowo mobilne, dzięki czemu mogą być wykorzystywane niezależnie od miejsca. MS-Medical oferuje aż pięć modeli ultrasonografów Mindray, w bardzo konkurencyjnych cenach.

Ultrasonografy eZono, to wręcz rewolucyjne, przenośne aparaty ultrasonograficzne, które idealnie sprawdzają się w anestezjologii i intensywnej terapii. To doskonałe, mobilne urządzenia USG wielonarządowe. Charakteryzują się doskonałą jakością obrazu i niesamowicie prostą obsługą. Świetnie współpracują z szeroką gamą dostępnych głowic. MS-Medical oferuje dwa, doskonałe modele eZono, które pozwalają na przeprowadzenie usg. Aparat ten może być stosowany w wielu zróżnicowanych aplikacjach klinicznych. Aparaty eZono świetnie uzupełniają ultrasonografię Point-of-Care.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.