Wiadomości z Katowic

Usługi firm wywozowych

  • Dodano: 2019-12-06 12:45

Wywozem odpadów na terenie gminy lub powiatu nie zajmują się jedynie miejskie przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej. Zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby fizyczne tworzą też innego rodzaju odpady, których wywozem i utylizacją zajmują prywatni usługodawcy.

Jakie odpady można wywieźć?

Działające na ternie niemalże każdego powiatu prywatne przedsiębiorstwa wywozowe zajmują się transportem i zgodną z prawodawstwem utylizacją tak różnorodnych odpadów jak:

- gruz,
- odpady budowlane,
- odpady remontowe,
- odpady przemysłowe,
- odpady zielone,
- ziemia.

Część przedsiębiorstw wywozowych zajmuje się również obsługą szamba i innych nieczystości płynnych, czy też likwidacją nielegalnych wysypisk śmieci. Zakres wykonywanych usług jest określany przez przedsiębiorstwo i często indywidualnie dostosowany do potrzeb klienta. Z kolei usługą zawsze wykonywaną jest profesjonalny wywóz gruzu Świętochłowice - https://gruzman.pl/wywoz-gruzu-swietochlowice również posiadają tego rodzaju usługodawców.

Wywóz śmieci w praktyce

Koszt wywozu śmieci będzie zależny od jego rodzaju oraz tonażu. Z tego względu każda usługa wywozu oraz utylizacji musi być indywidualnie wyceniona. Do stałych kosztów można zaliczyć m.in. wypożyczenie kontenerów na odpady. W ofercie dostępne są różne kontenery Świętochłowice i okolice są dobrym obszarem na wypożyczenie kontenerów o rozmiarach od 5m3 do 7m3. Całkowity koszt usługi wypożyczenia będzie uzależniony od ich przeznaczenia. Najtańszą opcją są kontenery przeznaczone wyłącznie na gruz. W przypadku pojemników na odpady mieszane należy przygotować się na wydatek o około 30% większy. Część przedsiębiorców oferuje dla osób posiadających niewielkie ilości odpadów tzw. worki big bag.

Wybór odpowiedniej firmy

To, jaką firmę wybierzemy do obsługi wygenerowanych przez nas odpadów powinno być uzależnione nie tylko od oferty cenowej, ale również od sposobu, w jaki firma będzie zarządzać pozyskanymi odpadami. To znaczy, czy firma posiada odpowiednie zasoby do legalnego i ekologicznego zarządzania oraz utylizacji odpadów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.