Wiadomości z Katowic

Volvo modele osobowe

  • Dodano: 2020-11-02 09:30

Volvo to marka słynąca z bezpieczeństwa, niezawodności oraz innowacyjnego podejścia do produkcji samochodów. Nie da się ukryć, że pierwsze modele produkowane przez szwedzki koncern nie uchodziły za najpiękniejsze, ale nadganiały dużą pakownością (szczególnie modele kombi) oraz właśnie zwiększonym bezpieczeństwem na tle konkurencji. Dzisiaj Volvo 145 czy Volvo 850 to kultowa samochody, które znajdują swoją miłośników. Pomimo bogatej historii Volvo w tym artykule chcemy się skupić na nowych modelach osobowych. Nowe modele zachowując atuty swoich poprzedników oraz dołożył do nich wyróżniający się wygląd, który jest doceniany przez środowisko motoryzacyjne.

SUV Volvo XC90 - XC60 - XC40

SUV to doskonały rodzaj auta rodzinnego nadającego się na długie trasy oraz do miasta. Volvo dostrzegło potencjał tego rodzaju aut tworząc samochody, które doskonale się sprzedają i są bardzo pozytywnie oceniane. Każdy z omawianych modeli dostępny jest w Salonie Volvo Auto-Boss niedaleko Katowic przy Drogowej Trasie Średnicowej 51 w Chorzowie.

Volvo XC60 to samochód marki premium. Jak przystało na Volvo w modelu XC60 zastosowano wiele rozwiązań mających wpływać na bezpieczeństwo. Podczas gdy ten aspekt często sprowadzany jest do haseł reklamowych tak Volvo nigdy nie zawodzi pod tym kątem. Model XC60 został stworzony w oparciu o konstrukcję karoserii zwiększającej bezpieczeństwo. O bezpieczeństwo dbają również liczne systemy jak WHISP, który ma chronić przed urazami kręgosłupa szyjnego czy system ostrzegania innych użytkowników drogi o gwałtownym hamowaniu. Nie można zapominać o kurtynach bocznych i licznych poduszkach powietrznych.

Jednak nie samo bezpieczeństwo czyni auto atrakcyjnym, dla wielu osób równie ważny jest komfort jazdy, a ten w XC60 jest bardzo dobry. Wpływ na odczucia mają nie tylko wygodne fotele oraz minimalistyczne i eleganckie wnętrze, ale również czujnik deszczu, 2-strefowa klimatyzacja, podgrzewana kierownica i szereg innych udogodnień. 

Volvo XC90 to 5-drzwiowy SUV, którego druga generacja produkowana jest od 2014 roku. Samochód jest bardzo luksusowy nawet jak na Volvo, szczególnie w najbogatszej wersji. We wnętrzu nie szczędzono prawdziwego, dobrego gatunkowo drewna oraz skór. Duże rozmiary auta, znajdują odzwierciedlenie w przestrzeni wewnątrz auta. Wygodne fotele i kanapa zapewniają komfortową jazdę nawet 7 pasażerom. Wyposażenie auta zawiera wszystko co potrzebne zarówno w sprawach bezpieczeństwa jak i komfortu. 

Volvo XC40 jest propozycją samochodu osobowego typu Crossover w wersji kompaktowej. Wygląd zewnętrzny posiada wiele cech wspólnych z wcześniej omawianymi modelami. Jednymi z najbardziej charakterystycznych elementów dla nowej stylizacji aut Volvo są światła przypominające kształtem młot Thora. Samochód w 2018 roku został nagrodzony tytułem Europejskiego Samochodu Roku 2018.

Kombi Volvo V60 i V90

Volvo słynie z produkcji aut o nadwoziu kombi, a ich najnowsze modele pokazują, że są autami godnymi uwagi. Obecnie produkowane są dwa modele V60 i V90.

Volvo V90 to samochód produkowany od 2016 roku, który posiada bardziej uterenowioną wersję Corss Country. Różnica pomiędzy dwoma modelami wynika głównie z podwyższonego nadwozia, innymi zderzakami oraz nakładkami na progach i nadkolach.

Volvo V90 dostępne jest w aż 5 różnych wersjach, poza wymienioną CC mamy do dyspozycji Kinetic, Momentum Inscription oraz R-Design. W podstawowej wersji Kinetic znajduje się 7 poduszek powietrznych, czujnik deszczu, wielofunkcyjna kierownica, system rozpoznający znaki drogowe oraz wiele innych udogodnień stosowanych w innych autach tej marki. Auto wewnątrz jest bardzo przestronne i komfortowe, idealnie nadaje się dla rodziny i celów biznesowych.

Z Katowic do salonu Volvo Auto-Boss można dostać się bardzo szybko a warto skorzystać zwłaszcza gdy chce się przetestować Volvo V60. Auto przykuwa wzrok swoją dynamiczną sylwetką, bardziej zbliżoną do sportowego coupe niż kombi skrojonego pod rodzinę. Jednak pomimo sportowego sznytu jest to wciąż auto rodzinne z dużą przestrzenią. Wnętrze charakteryzuje się szwedzką powściągliwością i dbaniem o detale. Przednie fotele i tylna kanapa są bardzo komfortowe i pozwalają na wygodną jazdę w pięć osób. Samochód posiada wszelkie udogodnienia potrzebne podczas długi wakacyjnych wypraw i poruszania się po mieście.

Limuzyny Volvo S90 i S60

Oferta samochodów osobowych dotyczy również limuzyn S90 i S60. Volvo S90 to samochód, którego karoseria została stworzona przy użyciu prostych linii, ale wykorzystanych w doskonały sposób. Nadwozie S90 jest eleganckie i zostało docenione przez wielu kierowców. Wnętrze S90 jest bliźniacze do tego z XC90 drugiej generacji. W samochodzie wykorzystano wiele nowoczesnych technologii mających zapewniać komfort i bezpieczeństwo.

Volvo S60 jest produkowane od 2000 roku i doczekało się trzech generacji. Najnowsza generacja ujrzała światło dzienne w roku 2018. Samochód w wielu elementach nawiązuje do S90, jest to szczególnie dobrze widoczne we wnętrzu auta. Volvo S60 dostępne jest w wersji benzynowej i hybrydowej. Po więcej informacji na temat omawianych aut zapraszamy na stronę Salonu Auto-Boss: https://chorzow.volvocarautoboss.pl/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.