Wiadomości z Katowic

W czym pomoże Ci notariusz z Katowic?

  • Dodano: 2021-12-29 08:45, aktualizacja: 2021-12-29 09:01

Na przestrzeni naszego życia prędzej czy później każdy z nas spotka się z koniecznością udania się do notariusza w ramach załatwienia swojej sprawy. Jaki jest zakres działania takiej osoby? Z czym możesz się do niej zgłosić? Oto garść podpowiedzi, które powinny Ci ułatwić nawiązanie współpracy i określenia możliwości takiej kooperacji. Nie bój poprosić o pomoc profesjonalistę!

1. W czym może pomóc Ci notariusz Katowice?

2. Kancelaria notarialna - skorzystaj z merytorycznego wsparcia

W czym może pomóc Ci notariusz Katowice?

Notariusz dokonuje następujących czynności:

- może wykonywać akty notarialne,

- przyjmuje wszelkie dokumenty, pieniądze oraz papiery wartościowe

- przygotowuje akty poświadczenia dziedziczenia,

- pisze odpowiednie protokoły,

- sprzedaż spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu.

Zgłaszając się do kancelarii notarialnej w Katowicach możesz liczyć na wsparcie w zakresie powyższych spraw oraz wielu innych problemów, w których pomoże Ci notariusz. Katowice to miasto, w którym z łatwością znajdziesz dostęp do kancelarii notarialnej, która udzieli Ci merytorycznego wsparcia.

Co więcej - notariusze mogą także podejmować się niektórych działań, które uprzednio mogły być wykonywane jedynie np. przez sądy powszechne. O czym konkretnie mowa? Otóż notariusz może np. wykonywać wspomniane akty poświadczenia dziedziczenia, które będą zastępować postanowienie dotyczące sprawy o uznanie nabycia spadku. Wykonuje też wiele innych zadań i czynności, które mogą być dla Ciebie wartościowe.

Kancelaria notarialna - skorzystaj z merytorycznego wsparcia

Zaufana kancelaria notarialna będzie stanowiła nieocenione wsparcie przy prowadzeniu biznesu. W kancelarii notarialnej będziesz mógł spotkać specjalistę, który sporządza akty poświadczenia dziedziczenia oraz dokonuje szeregu innych czynności.

Warto też wspomnieć, że np. przy zakupie mieszkania w ramach kosztów notarialnych należy także uwzględnić podatek od czynności cywilnoprawnych oraz opłaty sądowe. 

W kwestii płatności - w przypadku wiele kancelarii notarialnych zapewniony jest bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu. Finalizowanie płatności za dokonanie czynności notarialnych może nastąpić za pośrednictwem swojego urządzenia albo np. w ramach udostępnionego przez kancelarię sprzęcie.

Co do zasady notariusze realizują swoje czynności w formie aktu notarialnego albo poświadczają podpisy w zależności od konkretnego przypadku.

Stanowisko notariusza wiąże się z zaufaniem społecznym i uprawnia do dokonywania czynności notarialnych. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.