Wiadomości z Katowic

Wahadłówki – na jakie ryby zastosować ten rodzaj przynęt?

  • Dodano: 2024-05-08 11:15

Wahadłówki to prawdopodobnie jedne z najstarszych przynęt, jakie pojawiły się na naszych wodach, dlatego też ich popularność jest tak duża. Na wahadłówki łowimy wszelkiego rodzaju ryby drapieżne, a dzięki swojej trwałości i skuteczności, przynęty te wybierane są w praktycznie każdych warunkach. Błystki wahadłowe charakteryzują się niezwykle prostą budową, gdyż tak naprawdę składają się jedynie z kawałeczka blachy i ostrego haczyka. Ich siła tkwi nie tylko w prostocie.

Wahadłówki – przynęty spinningowe

Wahadłówki określane są jako przynęty dosyć uniwersalne, dlatego też z powodzeniem sprawdzają się one w przypadku łowienia większości ryb drapieżnych. Ponadto przynęty te prowadzi się w naprawdę łatwy sposób. Nic dziwnego, że możliwości ich wykorzystania jest tak wiele. Sekretem skuteczności wahadłówek jest wykonywany przez nie ruch, który wysyła podwodne fale akustyczne na bardzo dalekie odległości. Pomimo tego, że jest to przynęta (https://www.corona-fishing.pl/przynety-cf-hand-made/) prosta i stosunkowo niedroga, warto jest mieć ją w swoim zestawie wędkarskim. Może okazać się skuteczna w najmniej spodziewanym momencie.

W sklepach wędkarskich dostaniemy wahadłówki w każdym rozmiarze. Dobrze jest postawić na dywersyfikację w tym zakresie – zaskoczymy wówczas ryby należące do różnych gatunków. Błystki wahadłowe doskonale sprawdzają się w przypadku łowienia troci, szczupaków, okoni czy pstrągów. Z ich pomocą złowimy także popularne klenie, jazie i wiele innych mniej lub bardziej znanych ryb.

Do najpopularniejszych błystek wahadłowych z pewnością musimy zaliczyć stare Kaszubki. Wahadłówki (https://www.corona-fishing.pl/wahadlowki-12/) te są ręcznie wykonane, dopracowane w najmniejszych szczegółach idealne do łowienia niemal wszystkich ryb drapieżnych. Jednak największą skutecznością wykazują w przypadku okonia oraz szczupaka. Misterna rzemieślnicza robota sprawia, że każda z kaszubskich wahadłówek posiada indywidualny i niepowtarzalny charakter, który przekłada się na pracę przynęty. Wahadłówki doskonale radzą sobie w opadzie – kołysząc się na boki. Sprawdzają się także przy powolnym prowadzeniu.

Najlepsze wahadłówki od Corona Fishing

W sklepie Corona Fishing dostaniemy najlepsze i najskuteczniejsze wahadłówki, niezastąpione w czasie łowienia ryb drapieżnych. Z ich pomocą złowimy najbardziej kapryśne okazy, pojawiające się na rodzimych łowiskach, ale nie tylko.

Przykładem doskonale dopracowanej wahadłówki jest Gnom, czyli wielozadaniowa przynęta wykonana z mosiężnej blaszki, charakteryzująca się niebywałą lotnością. Gnom to typowa wahadłówka na szczupaka, jednak radzi sobie też z pozostałymi drapieżnikami. Praca tej przynęty określana jest jako nieszablonowa i może właśnie w tym tkwi sekret jej skuteczności.

Wahadłówki są przy tym niezwykle trwałe. Zakupiona przynęta będzie nam służyć przez wiele sezonów. Właśnie ta trwałość sprawia, że wahadłówki tak dobrze radzą sobie z silnymi i agresywnymi drapieżnikami, takimi jak posiadający ostre zęby szczupak, czy ogromnych rozmiarów sum. Wiadomo oczywiście, że w przypadku suma powinniśmy wytoczyć najcięższy kaliber. W Corona Fishing znajdziemy specjalnie do tego przeznaczone wahadłówki, które są ciężkie, masywne i pozwalają prowadzić się na dużych głębokościach, nawet przy znacznym nurcie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.