Wiadomości z Katowic

Wczasy na Majorce

  • Dodano: 2016-07-15 11:00

Wakacje na Majorce to wypoczynek w słońcu, nad szmaragdowym morzem, z górskim krajobrazem w tle i tropikalną przyrodą. Jeśli wybierasz się na Majorkę, koniecznie zapoznaj się z naszymi informacjami, aby nic nie zaskoczyło się na miejscu.

Majorka to hiszpańska wyspa położona na Morzu Śródziemnomorskim. Ukształtowanie terenu jest zróżnicowane: górski krajobraz na północy i południu kontrastuje z nizinnym terenem w centrum wyspy. Jedynie tam panują dobre warunki do uprawiania winorośli, fig, cytrusów i oliwek. Celem wycieczek turystycznych Majorka jest od niespełna 60 lat. Od tego czasu wygląd wyspy zmienił nieco swój charakter, jednak współczesne władze starają się zachować równowagę między nowymi inwestycjami a ochroną środowiska. Wiele z pierwszych hoteli zostało wyburzonych na rzecz mniejszych, które wpisują się w charakter wyspy.

Majorka chętnie odwiedzana jest przez amatorów imprez (zwłaszcza miejscowość Palma de Mallorca). Zaraz po Ibizie uchodzi za jedną z najpopularniejszych wyspa na imprezowej mapie Europy. Działają tam kluby i dyskoteki, które organizują zabawy pod gołymi niebem dla kilku tysięcy osób. Zapraszane są gwiazdy światowego formatu, co znacznie wpływa na prestiż imprezy.

Z kolei małe, klimatyczne i typowo hiszpańskie miejscowości znajdziemy na wschodnim brzegu wyspy. To tam polecamy udać się w poszukiwaniu spokoju i odprężenia, szczególnie w miejscowości Can Picafort z miękkim i złotym piaskiem u wybrzeża. Idealnym miejscem do uprawiania różnych sportów jest Cala Ratjada. Jest tam dużo bujnej zieleni, tras spacerowych i zatoczek. Plaże w tamtym regionie wyróżniono certyfikatem Błękitna Flaga. Niezapomnianych wrażeń dostarczą z pewnością rejs łodzią podwodną (Magaluf) oraz przejażdżka kolejką przez Sierra de Tramuntana.

Majorkę wybierają amatorzy nurkowania. W południowo-wschodniej części wyspy znajdują się liczne zatoczki i imponujące klify. Oprócz plażowania można skosztować wycieczki konno plażą lub zagrać w golfa. Na wyspie warto próbować lokalnych przysmaków. W kuchni Balearów króluje jagnięcina pod różną postacią. Nie brakuje ryb z owocami i warzywami. Amatorzy słodkości powinni spróbować pączków z ziemniaków (cocos de patatas) i drożdżowych bułeczek.

O czym należy pamiętać wyjeżdżając na Majorkę? To wyjazd jak do innego kraju w obrębie Unii Europejskiej, a zatem wymagane dokumenty to dowód osobisty lub paszport. Językiem urzędowym jest hiszpański i kataloński, ale pracownicy branży turystycznej komunikują się także w języku angielskim. Obowiązującą walutą jest euro. Dodatkowo turystów ostrzega się przed kieszonkowcami, którzy często kręcą się po plaży lub w skupiskach ludzi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.