Wiadomości z Katowic

Wiązarka do zbrojeń Makita DTR180 pozwoli tworzyć zbrojenia pod konstrukcje nośne

  • Dodano: 2024-05-28 18:15

Wiązarki do zbrojeń to elektronarzędzia, które bez dwóch zdań rewolucjonizują oblicze prac budowlanych. Są to kompaktowe sprzęty zasilane akumulatorowo, dzięki którym w tym samym czasie pojedynczy operator jest w stanie wykonać więcej zbrojeń niż cała ekipa profesjonalistów. Świetnym przykładem takiego urządzenia może być DTR180, czyli wiązarka wykorzystująca specjalny drut Makita. Czym wyróżnia się ono na tle swojej konkurencji i dlaczego warto je zakupić? Oto wszystko, co trzeba wiedzieć na ten temat!

Do czego służy akumulatorowa wiązarka do zbrojeń?

Akumulatorowa wiązarka do zbrojeń marki Makita to zaawansowane elektronarzędzie, które zostało opracowane z myślą o ułatwieniu procesu wiązania zbrojeń. Sprzęt ten umożliwia połączenie dwóch prętów zbrojeniowych w ciągu kilku sekund. Jest to prędkość, której najzwyczajniej w świecie nie będzie w stanie dorównać nawet profesjonalista zawodowo zajmujący się wiązaniem zbrojeń. To wszystko jest możliwe dzięki zastosowaniu szeregu skomplikowanych mechanizmów, które w ciągu jednego cyklu pracy oplatają, wiążą, a następnie obcinają drut. Dzięki temu każde wiązanie jest w pełni powtarzalne – zaplecione z odpowiednim momentem obrotowym, a także prawidłowo przycięte. Zapewnia to maksymalną nośność konstrukcji, jednocześnie znacząco redukując zużycie samego drutu. Warto też podkreślić, że pomimo wysokiego stopnia skomplikowania wiązarka sama w sobie nie jest elektronarzędziem trudnym w obsłudze. Wprost przeciwnie – wystarczy tylko załadować do jej wnętrza nawinięty na szpulę drut Makita i włożyć go do specjalnej prowadnicy. Urządzenie zostanie w ten sposób uzbrojone, automatycznie przygotowując się do działania. Później wystarczy już tylko wybrać jeden z dwóch trybów pracy – pojedynczy lub ciągły i zacząć wiązać zbrojenia. Cały proces przygotowywania akumulatorowej wiązarki do zbrojeń zajmuje tylko kilkadziesiąt sekund. W połączeniu ze szpulą drutu Makita o długości 100 metrów pozwala to wykonać 120 wiązań. Dzięki temu nawet największa konstrukcja zbrojeniowa może zostać wykonana w rekordowo szybkim czasie.

Dlaczego warto zakupić własną wiązarkę do zbrojeń?

Bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że inwestycja w akumulatorową wiązarkę do zbrojeń na pewno się opłaci. Przede wszystkim dlatego, że ten sprzęt znacząco zwiększy efektywność pracy. Dzięki niemu do wykonywania zbrojeń można oddelegować jedną osobę, która samodzielnie wykona więcej wiązań niż kilkuosobowa ekipa specjalistów. Skąd bierze się aż taki skok produktywności? Otóż wiązarka zbrojeń, taka jak ceniona wśród fachowców DTR180, w połączeniu z oryginalnym drutem Makita wykonuje pojedyncze zbrojenie w ciągu niecałych 2 sekund. Jest to wielokrotnie mniej czasu niż ręczne zaplatanie drutu przy pomocy obcęgów zbrojarskich. Pozwala to oddelegować pracowników do innych zadań wykonywanych na danym etapie inwestycji, tym samym redukując koszty jej realizacji. Automatyzacja procesu wiązania prętów zbrojeniowych przekłada się również na znaczne oszczędności w kosztach dla firmy budowlanej. Użycie wiązarki wraz z drutem Makita umożliwi zredukowanie liczby pracowników, co z kolei podnosi rentowność ekipy. Nie można też zapomnieć o kwestii samej jakości poszczególnych wiązań. Urządzenie zapewnia pełną powtarzalność, a zastosowany w nim układ sterowania gwarantuje dokręcenie drutu Makita z odpowiednią siłą. Zapobiegnie to niekontrolowanemu przemieszczaniu się drutów zbrojeniowych, tym samym gwarantując wysoką nośność konstrukcji.

Wiązarka Makita DTR180, czyli sprzęt dla osób potrzebujących szczególnej wydajności!

Kupując własny sprzęt, warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania, takie jak DTR180. To nowoczesna wiązarka do zbrojeń wyprodukowana przez japońskiego potentata – markę Makita. Drut kompatybilny z tym elektronarzędziem oraz jego przemyślana konstrukcja umożliwia wykonanie trwałych i odpornych na uszkodzenia zbrojeń. Makita DTR180 jest zasilana przy pomocy wydajnych akumulatorów litowo-jonowych. Zapewniają on wystarczająco dużą moc do sprawnego dokręcania drutów, a także możliwość długotrwałej pracy na jednym naładowaniu. Dzięki temu nie trzeba szukać wolnych gniazdek, rozwijać dziesiątek metrów przedłużaczy ani uruchamiać przenośnych generatorów prądu. Na pochwałę zasługuje też ergonomia obsługi wiązarki zbrojeń Makita DTR180. Sprzęt posiada wygodną rękojeść, która dodatkowo została pokryta warstwą antypoślizgowej gumy. Urządzenie może działać w dwóch trybach pracy – pojedynczym oraz automatycznym. Pierwszy wymaga wciśnięcia oraz odpuszczenia spustu do każdorazowego wykonania wiązania. Z kolei tryb ciągły automatycznie resetuje się po każdym wiązaniu, bez potrzeby odpuszczania wciśniętego spustu.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.