Wiadomości z Katowic

Wyjazd rodem z Dzikiego Zachodu

  • Dodano: 2022-07-27 14:15

Dziki Zachód to temat, który od dawna rozpala wyobraźnię. Bezkresne amerykańskie prerie z pasącymi się stadami bizonów, indiańskie obozy, zagubione wśród pustki miasteczka, w których rządzi niepodzielnie szeryf i jego świta, saloony, pojedynki na pistolety, gorączka złota – to motywy znane z westernów i pobudzające marzenia o wielkiej przygodzie. A gdyby tak na chwilę przenieść się do tego świata?

Dzieci na Dzikim Zachodzie

Dzieci uwielbiają wyjazdy tematyczne, wcielanie się w rozmaite role, życie w świecie wyobraźni. A Dziki Zachód to temat bardzo nośny, który świetnie trafia w dziecięce zainteresowania. Oczywiście dorośli lepiej zdają sobie sprawę, że takie życie nie było jednym wielkim pasmem przygód, ale przede wszystkim ciężką pracą i mierzeniem się z niebezpieczeństwami, ale konwencja rządzi się swoimi prawami i wybiera z tematu to, co najbardziej ekscytujące.
Trudno się więc dziwić, że tematyka związana z życiem na Dzikim Zachodzie przyjęła się w dziecięcych zabawach. Przyjęcia i imprezy w tym stylu cieszą się dużą popularnością także dlatego, że przygotowanie strojów i akcesoriów jest stosunkowo łatwe i tanie, a efekt murowany. Zabawa w Indian i kowbojów pozwala też na dużą aktywność i zabawy ruchowe pozwalające uniknąć nudy i dające dzieciom możliwość wybiegania się. Dlatego też najlepszym czasem na takie przyjęcia tematyczne jest lato, gdy imprezę można urządzić w ogrodzie lub na działce.
Ale na samych imprezach tematycznych sprawa się nie kończy. Na całym świecie niezwykłą popularnością cieszą się miasteczka westernowe i parki rozrywki o tematyce związanej z Dzikim Zachodem. Warto przy tym podkreślić, że świetnie bawią się w nich nie tylko dzieci, ale i dorośli, a np. imprezy integracyjne w kowbojskim klimacie to prawdziwy hit.

Nocleg na Dzikim Zachodzie

A gdyby tak nie tylko zabawić się w Dziki Zachód, ale także, choćby na krótko zamieszkać w takim świecie? Możliwość taką daje Western Camp Resort w Zatorze (https://westerncamp.pl/) niedaleko Krakowa. Kompleks wypoczynkowy i noclegowy znajdujący się w sąsiedztwie największego w Polsce Parku Rozrywki Energylandia, to klasyczna wioska westernowa stylizowana na Dziki Zachód. Oferuje nie tylko noclegi, ale też szeroką gamę dodatkowych atrakcji i zajęć, które sprawią, że pobyt będzie niezapomniany.

Western Camp to miejsce, które może być doskonałą bazą wypadową nie tylko do pobytu w Energylandii, do której dowozi specjalna kolejka turystyczna, ale także do poznawania zachodniej części Małopolski. Zależnie od upodobań można wybrać różne formy zakwaterowania - drewniane Domki Kowbojskie albo prostsze, ale równie wygodne i ocieplone Wozy Osadników lub Indiańskie Tipi. Zarówno wozy, jak i tipi wyposażone są w łóżka, pościel i elektryczność, co sprawia, że świetnie wpisują się w tak modny ostatnio w turystyce trend glampingu.
Na terenie kompleksu znajduje się też basen, restauracja Bonanza, miejsca do palenia ognisk, boisko sportowe, place zabaw, strefy wypoczynkowe, a nawet łowisko wędkarskie. W sezonie

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.