Wiadomości z Katowic

Wymiana opon zimą. Wszystko, co powinieneś wiedzieć

  • Dodano: 2020-12-16 09:45, aktualizacja: 2021-01-11 15:34

Wraz ze zmianą sezonu przychodzi czas na wymianę opon i umówienie wizyty w profesjonalnym serwisie samochodowym. Dla wielu kierowców moment zmiany pory roku to prawdziwa zmora - trzeba znaleźć termin w warsztacie, zaopatrzyć się w nowe opony, dobrać ich rozmiar i odpowiedni rodzaj. Poznaj mity i fakty o wymianie opon, a także dowiedz się, gdzie wymienisz opony fachowo i w jak najkrótszym czasie!

Sezonowa wymiana opon - fakty

Najpopularniejszym faktem/mitem, z którym przychodzi mierzyć się kierowcom każdego roku jest magiczna wartość 7 stopni Celsjusza. Nadal wielu właścicieli pojazdów myśli, że jest to wartość temperatury, która jedynie sugeruje wymianę opon letnich na zimowe, jednak fakty są inne. Zauważalny spadek temperatury poniżej 7 stopni powinien być nie tylko sygnałem ostrzegawczym dla kierowcy, ale momentem, w którym umawia wizytę w serwisie samochodowym, korzystając z usługi wymiany opon.

Pamiętaj! Wyznacznikiem wcale nie jest pojawiający się na ulicach śnieg czy szron. Wymieniając opony dbasz przede wszystkim o bezpieczeństwo swoje i Twoich pasażerów.

Mity związane z wymianą ogumienia zimą

Często kierowcom wydaje się, że skoro ich letnie opony były kosztowne lub jeżdżą pojazdami na obie osie, to nie ma potrzeby wymiany ogumienia na zimowe. Specjaliści jednoznacznie traktują te powody jako jedne z najpopularniejszych mitów wśród właścicieli pojazdy. Fakty są takie, że samochody terenowe nie są wyposażone w żadne technologie lub inne rozwiązania motoryzacyjne zapewniające bezpieczeństwo przy wymagających, warunkach pogodowych. Podsumowując - terenówka to nie jest powód, dla którego nie należy wymieniać opon na zimowe!

Jeżeli przechowujesz opony zimowe z poprzedniego sezonu - przed ich założeniem koniecznie sprawdź głębokość bieżnika! Pułapką w trudnych warunkach pogodowych jest założenie, że minimalna głębokość powinna wynosić 1,6 mm, jednak zimą jest to nieprawda! W tę porę roku kierowca powinien wymienić ogumienie na nowe, gdy wartość będzie na poziomie 4 mm.

Wymiana opon w serwisie samochodowym

Udając się do warsztatu samochodowego w celu wymiany ogumienia, sprawdź interesujące Cię miejsce. Przede wszystkim zwróć uwagę na:

  • reputację i opinie klientów,
  • zróżnicowanie oferty,
  • jakość sprzętu diagnostycznego i naprawczego,
  • doświadczenie specjalistów - ich wykształcenie, specjalizacje, okres funkcjonowania działalności itp.

Jeżeli wybierzesz miejsce, stosując się do tych kilku zasad, możesz mieć pewność, że nic Cię nie zaskoczy. Nie panikuj, jeśli mechanik zaproponuje Ci wyważenie kół - prawdą jest, że profesjonalista powinien ten rodzaj usługi wykonać. Od wyważenia kół zależy komfortowa i bezpieczna jazda dzięki równomiernie ścierającemu się bieżnikowi.

Nasza redakcja za sprawdzoną i godną zaufania firmę wskazuje Motoart - warsztat samochodowy. To właśnie tam wykwalifikowani specjaliści są odpowiedzialni za kompleksowe usługi w zakresie montażu, demontażu i naprawy ogumienia. Jeżeli jako kierowca szukasz miejsca, które oferuje usługę wymiany opon , to powinieneś zainteresować się Motoartem!


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.