Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Wypożyczalnia samochodów - czy warto skorzystać?

  • Dodano: 2020-02-03 14:00, aktualizacja: 2020-02-11 14:48

Wakacje to wspaniały czas, w którym po całym roku pracy należy nam się wypoczynek i relaks. Podczas wakacji musimy naładować baterie na cały rok. Każdy wie, że dobrze zorganizowane wcześniej wakacje są gwarancją pełnego wypoczynku i spokoju. Wśród wielu spraw, które musimy załatwić przed wyjazdem istotną rolę odgrywa tzw. logistyka. W tym miejscu warto się zastanowić jak dotrzemy do miejsca wypoczynku. Logiczne, że najszybciej samolotem. Przy obecnych cenach lotów jest to rozwiązanie bardzo tanie i najmniej stresujące. Unikamy w ten sposób stania w korkach, kilkunastogodzinnej jazdy samochodem, ryzyka wypadku, awarii samochodu i wielu innych. Samolotem przylatujemy na miejsce wakacji wypoczęci. Jednak coś za coś. Jesteśmy na miejscu i co dalej?

Jeżeli sami organizujemy wakacje bez pośrednictwa biura podróży musimy z lotniska zapewnić sobie transport do hotelu czy wynajętego apartamentu. W kolejne dni w przerwach od odpoczynku na plaży chcemy też przecież zwiedzić ciekawe miejsca. Z pomocą przychodzą nam wypożyczalnie samochodów. Oferują usługę podstawienia auta już na lotnisko. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które zapewnia nam że tuż, po wyjściu z samolotu, nie musimy do naszego hotelu , czy apartamentu dotrzeć zatłoczonym autobusem, czy tramwajem. Wypożyczalnia samochodów automaks.pl wybrany przez nas już wcześniej samochód podstawia na miejsce. Bierzemy zatem nasz bagaż i klimatyzowanym autem podążamy do naszego miejsca wypoczynku. Jest to rozwiązanie bardzo komfortowe i relatywnie tanie. Nigdy nie wiemy jak drogie będą miejscowe taksówki.

Poszukiwanie wypożyczalni samochodów

Warto już przed wyjazdem poszukać lokalnej wypożyczalni samochodów, lub wypożyczalni sieciowej. Na stronach internetowych wypożyczalni możemy dokładnie wybrać jakie auto chcemy. Jeżeli n a przykład podróżujemy we dwójkę wystarczy małe autko miejskie, które będzie dużo łatwiej zaparkować na wąskich uliczkach portugalskich miast czy łatwiej będzie manewrować na przybrzeżnych serpentynach greckich wysp. W takich sytuacjach wydaje się logiczne, że duże rodzinne kombi będzie gorszym wyborem niż mniejsze auto miejskie. Zazwyczaj w takich sytuacjach poruszamy się wąskimi lokalnymi drogami, wie i tak nie rozwiniemy na nich autostradowych prędkości. Jeżeli podróżujemy we dwójkę, czy trójkę, szczególnie w odleglejsze miejsca Europy czy innych kontynentów, wybór samolotu jako głównego środka transportu wydaje się oczywisty. Jednak koszty biletów, a co za tym idzie całych naszych wakacji znacząco rosną jeżeli nasza rodzina jest większa, lub wybieramy się na wakacje ze znajomymi lub rodziną. Wtedy nasz budżet na przelot może znacznie przekroczyć budżet reszty wakacji. W takiej sytuacje znowu wypożyczalnie samochodów przychodzą nam z pomocą. Zamiast jechać swoimi kilkoma samochodami możemy wypożyczyć jedno większe auto, busa czy nawet campera. Dalsza podróż jednym większym samochodem jest niezwykle wygodna i komfortowa. Miejsca siedzące w minibusach (do 9 osób) zapewniają więcej miejsca na nogi niż w tradycyjnych autach osobowych. Spadają nam także koszty podróży. Jeden samochód to jeden wydatek na paliwo, jeden koszt autostrad, jeden koszt parkingów. Podróż w kilka osób jednym samochodem znacznie też ułatwia całą logistykę, gdyż wszystko mamy w jednym miejscu. Będąc na miejscu i jadąc na wycieczkę, szukamy jednego miejsca parkingowego a nie kilku. Jeżeli podróżujemy z dziećmi, szczególnie tymi młodszymi wspólna podróż w jednym samochodzie tak im się nie dłuży. Nie absorbują nas także swoją obecnością, gdyż w jednym samochodzie zazwyczaj zajmują się sobą, wspólnie rozmawiają, czy grają lub zajmują się innymi zabawami. Nie pytając co chwilę czy jeszcze daleko ;).

Zalety korzystania z wypożyczalni samochodów

W każdym przypadku wypożyczenie samochodu z wypożyczalni jest bardzo komfortowe i przebiega sprawnie. Zaletą wypożyczenia samochodu z wypożyczalni jest to, że samochody są praktycznie nowe. Każda wypożyczalnia samochodów kupuje swoje samochody nowe i użytkuje je jedynie przez kilka lat. Zapewnia nam to samochody w doskonałym stanie technicznym. Nie musimy się martwić, że gdzieś na lotnisku będzie na nas czekał kilkunastoletni samochód z kilkuset tysięcznym przebiegiem kilometrów w opłakanym stanie technicznym, lub powypadkowy , rodem z polskich komisów. Warto to także rozważyć biorąc pod uwagę, że mamy jechać swoim samochodem. Nierzadko bywa,że przed samych wyjazdem sprawdzając stan techniczny naszego auto okazuje się, że czeka nas nie tania naprawa. Np. wymiana rozrządu, napełnienie klimatyzacji, wymiana opon czy inne. W takiej sytuacji wiemy, że aby wyjechać czekają nas kolejne wypadki. Jazda samochodem bez koniecznej naprawy jest wielce ryzykowna i stresująca, a przecież nie po to jedziemy na wakacje. Wypożyczając auto z wypożyczalni samochodów możemy te wydatki odroczyć w czasie. Ważną kwestią jest to, że auta z wypożyczalni samochodów są ubezpieczone i mają dodatkowo assistance, co dla nas w przypadku nieoczekiwanej awarii czy wypadku zapewnia nam pełne bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.