Wiadomości z Katowic

Zadbaj o odpowiednią kondycję uzębienia

  • Dodano: 2020-09-16 12:30, aktualizacja: 2020-09-17 13:56

Tylko osoby zaglądające regularnie do dentysty mają pewność, że z ich zębami jest wszystko w porządku. Zaniedbując regularne kontrole, tak naprawdę odraczamy jedynie to, co nieuniknione. Późniejsze leczenie może finalnie kosztować nas dużo więcej. Zamiast zwlekać z umówieniem się na wizytę do stomatologa – zróbmy to już teraz.

Zrozumiałe, że chcemy, by leczeniem naszych zębów zajął się dobry specjalista. Znalezienie takiego dentysty w praktyce nie jest trudne, o ile przyjmiemy odpowiednie kryteria. Z pewnością w bliskiej nam okolicy istnieje gabinet stomatologiczny, do którego będziemy wracać z uśmiechem na twarzy.

Zapomnij na zawsze o bólu

Niechęć i towarzyszący jej strach przed wizytą u dentysty nie bierze się znikąd. Często zostaliśmy w przeszłości niewłaściwie potraktowani podczas pobytu w gabinecie stomatologicznym, bądź leczenie było niekomfortowe czy bolesne i zakorzeniły się w nas pewne obawy. Najwyższa pora, by wyzbyć się ich na dobre, bo dziś możemy wybrać jedną z nowatorskich metod leczenia bez bólu.

Ostatnie lata w stomatologii przyniosły wiele zmian ku uciesze pacjentów. W niektórych gabinetach możemy już teraz skorzystać z nowoczesnego znieczulenia komputerowego, które zalecane jest w wysokim stopniu także dla najmłodszych. W tym wypadku obawy przed ukłuciem igły możemy odstawić na bok, gdyż jest one praktycznie niewyczuwalne.

Kolejna z innowacji, która zagościła już na stałe w wybranych gabinetach to piaskarka abrazyjna, dzięki której stomatolog może prowadzić proces leczenia zębów bez użycia wierteł. Rzeczona metoda o niewiarygodnie niskiej inwazyjności pozwala oszczędzić znacznie więcej zdrowej tkanki zęba.

Nie ma podstaw do żadnych obaw

Gabinety, które wdrożyły nowoczesne systemy leczenia i znieczulania pacjentów z oczywistych względów cieszą się należytym uznaniem. Udając się do miejsca, gdzie wykwalifikowany dentysta korzysta z najnowszych technik, możemy być pewni, że wszystko pójdzie po naszej myśli nawet wtedy, gdy nasz przypadek wydawał się z początku skomplikowany.

Wbrew pozorom, wcale nie trudno odnaleźć gabinet, w którym korzysta się z takich metod jak np. znieczulenie komputerowe, czy leczenie bez użycia wiertła. Być może nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, że w naszej okolicy przyjmuje taki stomatolog. W Jaworznie taki zakres usług ma do zaoferowania pacjentom np. prywatna praktyka stomatologiczna dr n. med. Tatiany Jamróz-Szłapy.

Jeśli do tej pory z różnych względów unikaliśmy jak tylko to możliwe wizyt u dentysty, udajmy się do gabinetu, gdzie na dobre zapomnimy o bólu. Wówczas nie trzeba będzie nas specjalnie zachęcać do powrotu do tego miejsca w celu wykonania kontroli uzębienia, a my nie będziemy starali się tego odwlekać. Tym sposobem unikniemy też wysokich kosztów zaawansowanego leczenia.

Każdemu z nas powinno zależeć na posiadaniu zdrowych zębów. Tym sposobem zachowamy piękny i nieskazitelny uśmiech, a ponadto unikniemy wielu potencjalnych schorzeń, które powodują wady uzębienia. Jeśli z różnych przyczyn jesteśmy w szczególny sposób narażeni na ból, rozważmy wizytę w gabinecie, gdzie znieczula się komputerowo, a ubytki eliminuje metodą bez wiercenia.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.