Wiadomości z Katowic

Zaproszenia ślubne, czyli reklama Waszego wesela

  • Dodano: 2019-02-18 10:30

Przygotowania do ślubu to gorący czas pełen emocji. W ich trakcie przyszli małżonkowie stają przed kilkoma dylematami. Jednym z nich jest wybór zaproszeń ślubnych.

Jak wybrać idealne zaproszenia ślubne

Wybór zaproszeń na ślub to wcale nie taka prosta sprawa. Nie należy też jej bagatelizować. Jeśli zależy Wam na perfekcyjnym przygotowaniu ślubu i wesela, powinniście wiedzieć, że to właśnie zaproszenia ślubne są jego pierwszą wizytówką. Są też one poniekąd odzwierciedleniem stylu, charakteru oraz poczucia humoru pary młodej. To właśnie do zaproszeń ślubnych będziemy później dopasowywać inne elementy dekoracyjne.

Sam proces selekcji zaproszeń może okazać się dość pracochłonny, a decyzję co do wyboru konkretnego projektu powinniśmy podjąć na około 3-4 miesiące przed planowaną datą ślubu. Takie ślubne zaproszenie trzeba przecież nie tylko wydrukować (chociaż można również wypisać je ręcznie) ale i dostarczyć gościom weselnym. Dobrze jest mieć w zapasie kilkanaście zaproszeń „awaryjnych”, na wypadek gdyby ktoś z zaproszonych gości zrezygnował i zaistniała potrzeba zaproszenia kogoś innego.

Wybrane zaproszenia ślubne powinny być spójne z całą oprawą ślubu i wesela czyli np. z jego kolorystyką. Co to znaczy? Jeśli np. panna młoda będzie miała dodatki w kolorze niebieskim, barwa ta może wystąpić na zaproszeniu ślubnym. Jeśli Wasze wesele będzie miało skromny i mało formalny charakter, zaproszenia również powinny być minimalistyczne. Jeżeli natomiast Wasze wesele odbywać się będzie w eleganckiej sali weselnej to również zaproszenia powinny być tego odzwierciedleniem.

Informacje, które powinny być zawarte na zaproszeniach ślubnych to przede wszystkim Wasze imiona i nazwiska, data, godzina i miejsce ślubu oraz wesela, informacje kontaktowe konieczne do potwierdzenia uczestnictwa w ślubie i weselu. Wiele par decyduje się na zamieszczenie dodatkowych treści, takich jak np. informacja o tym, co chcieliby otrzymać zamiast kwiatów.

Ceny zaproszeń ślubnych

Koszty zaproszeń ślubnych zależą od kilku czynników: wybranego formatu, techniki wykonania, jakości papieru, ewentualnych dodatków oraz ilość zamówionych zaproszeń. Dobrym pomysłem jest odwiedzenie sklepów internetowych. Jeśli obawiacie się kupna kota w worku, możecie zapytać o możliwość otrzymania próbek zaproszeń, dzięki którym będziecie mieli możliwość oceny tego, czy faktyczny wydruk pokrywa się z tym, co jest widoczne na ekranie komputera.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.