Wiadomości z Katowic

Zszywacze pneumatyczne i tapicerskie - rodzaje i zastosowanie

  • Dodano: 2019-07-25 10:45

Zazwyczaj tapicer wykorzystuje kilka rodzajów zszywaczy. Każdy z nich posiada inne zastosowanie oraz cechy techniczne. Tak samo różne są zszywki w nich stosowane, istnieje kilka rodzajów. W tym wpisie przybliżymy rodzaje obu elementów i różnice między ich poszczególnymi wariantami.

Zazwyczaj tapicer wykorzystuje kilka rodzajów zszywaczy. Każdy z nich posiada inne zastosowanie oraz cechy techniczne. Tak samo różne są zszywki w nich stosowane, istnieje kilka rodzajów. W tym wpisie przybliżymy rodzaje obu elementów i różnice między ich poszczególnymi wariantami.

Pneumatyczne zszywacze tapicerskie

Pneumatyczne zszywacze tapicerskie są najczęściej stosowanym rodzajem zszywaczy między innymi w przemyśle meblarskim, zakładach stolarskich oraz przemyśle tapicerskim. Przyrząd ten może występować w różnych wariantach. Najczęściej spotykany jest ten przeznaczony do wbijania zszywek tapicerskich oraz połączony z gwoździarką. Jak sama nazwa wskazuje narzędzie to służy do wbijania gwoździ. Charakterystyczną cechą tego rodzaju zszywaczy jest duża wydajność i szybkość. Do zasilania modelu pneumatycznego wykorzystywane jest sprężone powietrze. Aby więc mógł działać wymagany jest kompresor albo inne źródło tego gazu. Rozwiązanie to sprawia, że wbicie zszywki nie wymaga użycia przez nas dużej siły. W środku narzędzia znajduje się tłok, którego zadaniem jest wbijanie zszywek w materiał. Sprężone powietrze, które w bardzo szybkim tempie przemieszcza się z jednego końca na drugi porusza tłokiem. Zazwyczaj modele te posiadają magazynek i podajnik zszywek, który automatycznie przekazuje zszywki do nosa urządzenia. Cały proces przebiega bardzo szybko, co umożliwia szybką i efektywną pracę.

Zszywacze elektryczne

Zszywacz elektryczny pod wieloma względami jest podobny do pneumatycznego. Źródłem zasilania jest w tym przypadku prąd elektryczny. Funkcję napędu pełni w nim mocny elektromagnes zasilany z gniazda sieciowego. Napędza on tłok, który wbija zszywki w materiał. Większość modeli elektrycznych posiada regulator siły wbijania i podobnie jak ich pneumatyczne odpowiedniki ma również magazynek.

Nowoczesne zszywki tapicerskie

Dzisiaj rynek pełen jest najróżniejszych rodzajów zszywek tapicerskich. Szeroką gamę można znaleźć na sklep.kameleon.pro. Poszczególne rodzaje różnią się między innymi wielkością i rodzajem drutu, z którego są wykonane. Nowoczesne zszywacze tapicerskie są jednym z najważniejszych akcesoriów służących do produkcji mebli. Z ich pomocą można łączyć elementy tapicerskie, a nawet elementy mebli takie jak płyty. Do każdego rodzaju materiału należy dobrać odpowiednie zszywki. Ważnymi parametrami są tu sztywność oraz plastyczność, cechy te wpływają na wytrzymałość.

Zszywacze tapicerskie i zszywki przeznaczone są do różnego rodzaju zadań. Należy więc dobierać odpowiedni rodzaj tego urządzenia do danego zadania. Biorąc ten fakt pod uwagę zmniejszamy prawdopodobieństwo np. uszkodzenia tkaniny poprzez zastosowanie nieodpowiedniej zszywki w narzędziu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.