Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Murem za Owsiakiem - protest wsparcia na Rynku [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2019-01-28 08:15, aktualizacja: 2019-01-28 08:20

Spory tłum zebrał się - po raz kolejny - pod Teatrem Śląskim, aby wspierać lidera WOŚP i całą Wielką Orkiestrę. Wspomniano także tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Głosy wsparcia

Na rynku od wielu dni ciągle palą się znicze, nieustannie donoszone przez osoby, którym bliska jest pamięć o śmierci prezydenta Gdańska. Wokół planszy pamiątkowej i płonących świec spotkali się, po raz kolejny, mieszkańcy Katowic i kilku ościennych miasta (podobne zgromadzenia organizowano m.in. w Chorzowie i Gliwicach), aby pokazać swój sprzeciw wobec agresji, narastającym napięciom w polityce i życiu społecznym, zjawisku hejtu.

Mówiono dziś o tolerancji, o tym, jak ważny był, jest i będzie WOŚP i jego działanie, którego nie można, nie powinno się przerywać, choć tak wiele osób powątpiewa (lub jawnie atakuje) w jego sens.

Po tragedii w Gdańsku i rezygnacji Jurka Owsiaka z funkcji prezesa WOŚP chcemy powiedzieć STOP AGRESJI . Stajemy murem za panem Owsiakiem, od lat prześladowanym przez różne grupy. Nie pozwolimy zniszczyć WOŚP, bo WOŚP to MY, Polki i Polacy, mieszkańcy Katowic, kochający Orkiestrę. WOŚP to tysiące uratowanych dzieci, to rozwój polskiej pediatrii. WOŚP to tysiące młodych ludzi przeszkolonych w udzielaniu pierwszej pomocy. WOŚP to idea solidarności, pomocy i miłości bliźniego. To tysiące ludzi, którzy w mroźny styczniowy dzień chodzą z puszkami, występują, licytują, organizują finał. WOŚP to polska duma i nie pozwolimy tego z zniszczyć hejterom i złym ludziom. Panie Jurku, Katowice i cały Śląsk z PANEM. Proszę zostać, nie podejmować decyzji pod wpływem emocji. Jest Pan dla nas wzorem i autorytetem!


- czytamy w zapowiedziach wydarzenia, podobne słowa usłyszeliśmy na rynku. (facebook/Katowice murem za Owsiakiem)

W blasku świec i w dźwiękach ciszy

Ludzie pojawili się z latarkami, świecami, lampionami, którymi wysyłano symboliczne Światełko do Nieba. Uniesiono je w górę przydźwiękach The Sound of Silence, w wykonaniu grupy Disturbed. Byliśmy na miejscu.

Protest był także transmitowany na żywo, przez KOD:

Galeria zdjęć

« poprzednie zdjęcia     następne zdjęcia »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Wośpianka

    Brawo Katowice!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.