Katalog firm

dodaj firmę

AWF - Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki Katowice

Adres i telefon

ul. Mikołowska 72a
40-065 Katowice
Godziny otwarcia: 8-15
  • Poniedziałek: 8-15
  • Wtorek: 8-15
  • Środa: 8-15
  • Czwartek: 8-15
  • Piątek: 8-15
  • Sobota: 8-15
  • Niedziela: 8-15

Oferta

Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach to publiczna uczelnia państwowa kształcąca fizjoterapeutów oraz nauczycieli, trenerów i menadżerów na potrzeby turystyki oraz sportu wyczynowego i amatorskiego. Rektorem uczelni jest prof. dr hab. Adam Zając

Tradycja kształcenia nauczycieli wychowania fizycznego i instruktorów różnych dyscyplin sportowych w Katowicach sięga 1952 roku. Wówczas to powołano do życia Technikum Wychowania Fizycznego w Katowicach, które w roku 1957zostało przekształcone w Studium Nauczycielskie Wychowania Fizycznego. W 1970 roku powstała Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego w Katowicach.  W czerwcu 1973 roku, w ramach prowadzonego w WSWF kierunku wychowanie fizyczne, utworzona została specjalność rehabilitacja ruchowa. W 1979 roku WSWF zostało przekształcone w Akademię Wychowania Fizycznego. W 1991 roku na mocy decyzji Centralnej Komisji do Spraw Tytułu Naukowego i Stopni Naukowych Akademia uzyskała uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora na Wydziale WF, a w roku 2013 prawa doktoryzowania otrzymał Wydział Fizjoterapii. W 1999 roku Wydział WF stopnia naukowego doktora habilitowanego w dziedzinie nauk o kulturze fizycznej otrzymał.

Uczelnia prowadzi obecnie studia doktoranckie (trzeciego stopnia) w zakresie nauk o kulturze fizycznej oraz siedem kierunków studiów pierwszego i drugiego stopnia. Są to, w kolejności uruchamiania: wychowanie fizyczne, fizjoterapia, zarządzanie, turystyka i rekreacja, bezpieczeństwo wewnętrzne, aktywność fizyczna w zdrowiu publicznym oraz sport. Uczelnia prowadzi również wieloprofilowe studia podyplomowe i kursy dokształcające.

Kierunki studiów:
Wydział Fizjoterapii
kierunek fizjoterapia studia jednolite magisterskie i drugiego stopnia
Wydział Wychowania Fizycznego
wychowanie fizyczne studia pierwszego i drugiego stopnia
turystyka i rekreacja studia pierwszego i drugiego stopnia
bezpieczeństwo wewnętrzne studia pierwszego stopnia
aktywność fizyczna i żywienie w zdrowiu publicznym studia pierwszego stopnia
sport studia pierwszego stopnia
Wydział Zarządzania Sportem i Turystyką
zarządzanie studia pierwszego i drugiego stopnia
 

 

Polecenia i opinie (1)

Dodaj opinię
  • AWF - Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki posiada prezentację w katalogu firm portalu miejskiego Katowic od 2009 roku. Czy polecasz tą firmę? Dodaj opinię w portalu miejskim.

Napisali o nas

123następna »

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.