Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Kalendarz wydarzeń

  • 2018-07-23 18:00

  • Rondo Sztuki

Design it. In Silesia!

Design it. In Silesia!

Zapraszamy na Wystawę śląskiego designu.

Design ze Śląska łączy wątki zaczerpnięte ze sztuki, architektury i rzemiosła. Tradycja przeplata się z nowoczesnością. Wspólną wartością nowych produktów jest ich tradycyjnie śląska cecha: pragmatyczność. Wszystkie są funkcjonalne i użyteczne. Na wystawie chcemy pokazać przede wszystkim projekty premierowe, doceniane za innowacyjne rozwiązania i autorski wyrazisty styl. Ich twórcy zwykle pochodzą ze Śląska, często pracują i działają poza tym regionem. Swoim pracom nadają jednak zawsze „śląski znak jakości”.


To już trzecia edycja wystawy „DESIGN IT. IN SILESIA.” Prezentowaliśmy już śląski design w Instytucie Polskim w Berlinie oraz Rondzie Sztuki. Z okazji 5 urodzin Geszeftu wracamy z odświeżoną formułą wystawy, ponownie do Ronda Sztuki. Podobnie jak na poprzednich edycjach i tutaj skupiamy się na jednym z fragmentów większej całości jakim jest śląski design. Pokazujemy produkty, które w pewien sposób oddają stan śląskiego designu, ale zaznaczamy że jest to wybór subiektywny i absolutnie nie wyczerpujący tematu. Tym razem zestawiliśmy ze sobą projektantów już znanych i cenionych, z tymi którzy dopiero budują swoją pozycję w świecie designu.


Wszystkie realizacje charakteryzują się autorską wizją i oryginalnym podejściem do tematu. Funkcjonalność z domieszką szaleństwa miesza się ze specyficznym poczuciem humoru. Estetyzacja produktu nigdy nie jest tutaj priorytetem, ale dbałość o detale nadaje tym projektom niepowtarzalny wygląd. W trzeciej edycji wystawy pokazujemy m.in. biżuterię z funkcją terapeutyczną, kafle zrealizowane w procesie recyklingu czy książkę “Śląskie od kuchni”. Co więcej pokazujemy na wystawie? O tym trzeba przekonać się samemu odwiedzając Rondo Sztuki od 13 do 27 lipca 2018!


W wystawie biorą udział: item projekt, Kamil Kowalczyk, Mateusz Mioduszewski, Code Design, Sokka, Klaudia Gołaszczyk, Bujnie, Matylda Sałajewska, Agnieszka Kubiszewska-Krawczyk, Poszetka.com, Bogdan Kosak, SPEYS - Marcin Kropidło

Miejsce: Rondo Sztuki, Galeria + ( na piętrze)
Kuratorzy: Adrian Chorębała, Michał Kubieniec
Aranżacja wystawy: Joanna Kubieniec
Identyfikacja wizualna: Supergut studio
Koordynatorzy projektu: Michał Kubieniec, Dominik Tokarski
Organizatorzy: Geszeft, Rondo Sztuki, ASP Katowice
Partnerzy projektu: Urząd Miasta Katowice, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Patroni medialni: TVP Katowice, Ultramaryna, Be Magazyn, O.pl, whitemad.pl, Silesia Kultura


Wystawa powstała w ramach obchodów 5 urodzin Geszeftu

Design it. In Silesia!
  • 2018-07-23 18:00

  • Rondo Sztuki

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.