Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Kalendarz wydarzeń

  • 2016-02-08 17:00

  • Biblioteka Śląska

Impreza już się odbyła.

Openbook - wernisaż

Openbook - wernisaż

Książka o nas, kobietach, mieszkankach Katowic, o tym co dla nas ważne i piękne, a także o tym czym jest miejsce i region w którym mieszkamy.
 
Zapraszamy na wernisaż: 8 lutego, godz. 17.00
Hol Główny Biblioteki Śląskiej w Katowicach, Plac Rady Europy 1 
 
Będę bardzo wdzięczna za przybycie (i możliwość zamieszczenia informacji, ewentualnie rozesłania dalej)
 
 
Openbook to koncepcyjna wersja książki, w formie wystawy, do której współtworzenia zaproszone zostały katowiczanki. 
Książka składa się z autoryzowanych wywiadów oraz fotografii osób biorących udział w projekcie. Fotografie występują na równi z tekstem; są podpisane imieniem bohaterki. Wywiady są przeprowadzone przez Ewę Waszut, pomysłodawczynię projektu, z pomocą specjalnie stworzonej na ten cel karty, składającej się z trzech pól tematycznych do uzupełnienia: o mnie, o Katowicach, o Śląsku. 
Fotografie są wykonane w technice mokrego kolodionu (technika popularna w tych czasach, kiedy powstało miasto Katowice), autorem fotografii jest Mirosław Miranowicz. Fotografie to portrety mieszkanek Katowic, wykonane w ważnych dla nich miejscach w Katowicach. Wśród prezentowanych mieszkanek są przedstawicielki różnych zawodów, mniejszości religijnych, różnych społeczności i zainteresowań. Całość będzie pokazuje bogactwo miasta Katowice, a także to, że czasem to co najcenniejsze kryje się głębiej niż na co dzień widzimy.
 
Wśród osób już zaproszonych do współtworzenia projektu jest m. in.
p. Beata, studentka grafiki warsztatowej, luteranka, p. Teresa z Muzułmańskiego Centrum Kultury i Dialogu Doha w Katowicach...
  • 2016-02-08 17:00

  • Biblioteka Śląska

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.