Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Kalendarz wydarzeń

  • 2017-12-08 14:00

  • Materiały Organizatora

Impreza już się odbyła.

X Jarmark na Nikiszu - 3 dni

Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych zaprasza serdecznie na jubileuszowy X Jarmark Na Nikiszu, który w tym roku po raz pierwszy będzie trwał 3 dni. Na imprezie zaprezentuje się ponad 230 wystawców.

Starannie dobrani spośród setek zgłoszeń sprzedawać będą swoje piękne rękodzieło – m.in. ozdoby świąteczne, ceramikę, przedmioty z drewna, biżuterię. Poza wyrobami lokalnych artystów i twórców będzie można zakupić rękodzieło pochodzące także z innych regionów – z Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Małopolski, Podhala, Podkarpacia, Mazowsza, Lubelszczyzny.

Zapowiada się także nie lada uczta dla smakoszy, dla których na Skwerze Zillmannów przygotowana zostanie specjalna strefa gastro. W tym roku będzie można zjeść i napić się aż w 17 punktach gastronomicznych, w tym w 3 lokalnych restauracjach i kawiarniach. Z okazji jubileuszu będzie można zakupić także specjalną, limitowaną serię jarmarkowych porcelanowych kubków z Porcelany Śląskiej i napić się w nich grzańca – bez którego niemożliwy jest przecież żaden świąteczny jarmark.

Tradycyjnie już nie zabraknie atrakcji dla dzieci, które każdego dnia będą mogły przejechać się na karuzeli wiedeńskiej oraz w pociągu św. Mikołaja. Poza tym każdego dnia Organizatorzy zapraszają na atrakcje muzyczno-artystyczne:

Piątek 8 XII, 14.00-20.00

O godz. 19.00 w Kościele św. Anny na otwarcie Jarmarku zagra legenda polskiej muzyki progresywnej i elektronicznej śląski muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor – Józef Skrzek.

Sobota 9 XII, 11.00-20.00

O godz. 15.00 zapraszamy - zwłaszcza najmłodszych - na widowisko pn. „Pingwiny z zimowej krainy”. O godz. 17.00 będzie okazja do kolędowania razem z Christmas Friends Music Project.

Niedziela 10 XII, 11.00-20.00

Od godz. 14.00 do samego wieczora Jarmarkowi towarzyszyć będzie scena, którą zainauguruje – jak co roku – Orkiestra Dęta KWK Wieczorek pod dyrekcją Andrzeja Pisarzowskiego. Tego dnia będzie można usłyszeć jeszcze sporo dobrej muzyki. O godz. 15.45 wystąpi zespół Aicha Magija. Jego założycielka Aicha znana jest m.in. z Must Be The Music" oraz "X Factor”. Bardzo trudna do muzycznego zaszufladkowania, chętnie sięga po różnorodne gatunki takie jak: Drum and Bass, poprze R'n'B, Pop i Rock. Kolejna artystka, którą o godz. 17.00 usłyszymy na scenie w Nikiszowcu to Barbara Broda-Malon. Laureatka wielu wyróżnień m.in. na festiwalach piosenki aktorskiej i artystycznej, wystąpi z repertuarem Anny Jantar i Ireny Jarockiej. Na finał imprezy o godz. 18.30 posłuchamy magicznych dźwięków muzyki tworzonej przez młodych artystów ze Śląska – zespół The Coals.
Wszystkie atrakcje w ramach wydarzenia są bezpłatne.

Organizatora Jarmarku wspierają w tym roku Partnerzy i Sponsorzy. Partnerem Głównym wydarzenia jest BGK Nieruchomości. Podczas wydarzenia zapraszamy na wystawę przygotowaną przez BGK Nieruchomości, poświęconą założeniom urbanistyczno-architektonicznym inwestycji na terenie Katowic. Wystawę można oglądać od piątku do niedzieli podczas trwania Jarmarku przy wejściu na plac kościelny. Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie: www.mieszkaniadlarozwoju.pl

Sponsorzy wydarzenia to: DELTA, GRUPA SATERNUS Sp. z o.o. Sp. k-a, TBS Katowice, Piekarnia – Cukiernia Michalski; pozostali Partnerzy to: Przedsiębiorstwo Handlowe "Alfa Elektro" Sp. z o.o., FAMUR S.A., SAG Sp. z o.o., Śląski Bank Spółdzielczego "Silesia" w Katowicach, Fabryka Porcelany, Galeria Szyb Wilson, Fundacja Kropla Życia, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Muzeum Historii Katowic. Impreza organizowana jest przy wsparciu Miasta Katowice. Objęta została honorowym patronatem Prezydenta Miasta

Z okazji Jarmarku zostanie uruchomiona specjalna bezpłatna linia autobusowa S1.

X Jarmark na Nikiszu - 3 dni
  • 2017-12-08 14:00

  • Materiały Organizatora

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.