Wiadomości z Katowic

Narodowe Czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej

  • Dodano: 2020-08-31 17:45

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do wzięcia udziału w dziewiątej edycji Narodowego Czytania, którego tegoroczną lekturą jest jeden z najbardziej znanych dramatów Juliusza Słowackiego – Balladyna.

Narodowe Czytanie w czasie pandemii

Wydarzenie, pod patronatem Pary Prezydenckiej, odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach po raz pierwszy w formie online. Nie ma jednak mowy o braku interakcji z Czytelnikami! Biblioteka zachęca do aktywnego udziału w Narodowym Czytaniu – wystarczy wybrać fragment dramatu Słowackiego, który szczególnie się Wam podoba i nagrać krótki, maksymalnie dwuminutowy, filmik w którym czytacie, solo lub z podziałem na role. Filmy należy przesyłać (w formie linku lub WeTransferem)  na adres mailowy promocja@mbp.katowice.pl, do 2 września. 

Narodowe Czytanie, które odbywa się w całej Polsce 5 września, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach rozpocznie się już 1 września

Warto codziennie zaglądać na stronę internetową biblioteki, profil na Facebooku oraz kanał na YouTube, gdzie zostaną opublikowane materiały nawiązujące do idei wydarzenia. Dostępne będą m.in. wystawa przybliżająca sylwetkę Juliusza Słowackiego, lista książek polecanych młodszym czytelnikom w ramach Czytelni pod Sówką – Bibliotecznej Poradni Książkowej oraz Jednodniówka – wydanie specjalne bibliotecznej gazety. Z kolei nagrania czytania fragmentów, przygotowane przez Czytelników, a także pracowników Biblioteki oraz zaproszonych gości będzie można oglądać już w sobotę, 5 września w godz. od 9.00 do 18.00. Udział w wydarzeniu wezmą również aktorzy Teatru Gry i Ludzie, którzy zaprezentują dwukrotnie piętnastominutowe czytania performatywne, z rozbudowaną warstwą wizualną i muzyczną.

Narodowe Czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej


Źródło: MBP Katowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również