Wiadomości z Katowic

Przez trzy dni będą wymieniać się książkami! Kolejna wymiana książek w Katowicach

  • Dodano: 2019-12-04 12:30

Już w ten weekend Katowice ponownie staną się literacką stolicą książki.

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędą się Śląskie Targi Książki, a jednym z punktów programu będzie trzydniowa wymiana książkowa.

Szlagierowa gwiazda prosi o pomoc! TOP 5 SILESIA FLESZ
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Znana na Śląsku organizacja pozarządowa – Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi po raz kolejny pojawi się ze swoją wymianą na Śląskich Targach Książki. Tym razem akcja odbędzie się w dniach od 6 do 8 grudnia.

Na czym polega wymiana książek?

Wydarzenie opiera się na znanej na całym świecie idei bezgotówkowej wymiany książek, a od paru lat (w zmodyfikowanej formule) organizowane jest na terenie całego Śląska przez Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi.

Podczas akcji będzie można wymienić przeczytane, ale zachowane w dobrym stanie książki z własnej, prywatnej biblioteczki, na inne, które czekać będą na czytelników na stoisku stowarzyszenia podczas trwania targów w następujących godzinach:

  • piątek i sobota w godz. 10.00-18.00,
  • niedziela w godz. 10.00-17.00.

Główną zasadą tej akcji jest „książka za książkę”, a zatem każdy czytelnik ma prawo wymienić dokładnie tyle tytułów, ile ze sobą przyniósł. Książki powinny być w dobrym stanie, z gatunku beletrystyki. Ważne, aby mieściły się w rocznikach 2005 – 2019. Wymianie nie podlegają podręczniki, przewodniki, komiksy.

Z nadzieją na pobicie rekordu

Śląscy Blogerzy Książkowi na swoim koncie mają już kilkadziesiąt wymian książkowych zorganizowanych na Śląsku. Dzięki tej akcji nowy dom znalazło już tysiące książek. W ubiegłym roku w czasie wymiany podczas Targów wymieniono łącznie prawie 3 tysiące książek.

Impreza odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, plac Sławika i Antalla 1, 40-163 Katowice. Wstęp na Targi jest bezpłatny. Pełny regulamin akcji oraz szczegółowe informacje dotyczące akcji dostępne są na stronie internetowej stowarzyszenia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.