Wiadomości z Katowic

Wizyta policjantów na kąpielisku "Rolna" w ramach akcji profilaktycznej

  • Dodano: 2020-09-01 08:00, aktualizacja: 2020-09-01 12:45

W ubiegłym tygodniu katowiccy policjanci wraz ze strażnikami miejskimi spotkali się z mieszkańcami wypoczywającymi w Ośrodku rekreacyjno-wypoczynkowym „Rolna” w Katowicach. Mundurowi rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą. W czasie akcji profilaktycznej odbył się też pokaz różnych technik ratowania tonącego, wykonany przez ratowników wodnych.

Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej katowickiej komendy wspólnie z dzielnicowymi z katowickiej „trójki” oraz Strażnikami Miejskimi z Katowic przeprowadzili akcję profilaktyczną dla mieszkańców wypoczywających na kąpielisku „Rolna”

Mundurowi promowali bezpieczne zachowania nad wodą, rozmawiali z dziećmi oraz ich opiekunami m.in. o: miejscach bezpiecznej kąpieli, na kogo pomoc można liczyć na plaży strzeżonej, jak nie zgubić dziecka oraz co zrobić w sytuacji jego zaginięcia. Ponadto policjanci i strażniczki miejskie rozdawały rodzicom ulotki, a maluchom „opaski bezpieczeństwa”, na których na białym pasku wpisywały numery telefonów do ich opiekunów. Taka opaska z napisem „ZGUBIŁEM SIĘ! POMÓŻ MI!” z wizerunkiem maskotki policyjnej Sznupka oraz numerem alarmowym 112 ma za zadanie ułatwić nawiązanie kontaktu z opiekunem dziecka w sytuacji jego zagubienia. Akcję profilaktyczną urozmaicił pokaz umiejętności ratowników wodnych z Ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego „Rolna”, którzy zaprezentowali różne techniki wodnych akcji ratowniczych.

ZOBACZ FILM


Źródło: KMP Katowice

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.