Wiadomości z Katowic

Bądź bezpieczny nad wodą. Katowiccy policjanci spotkali się z mieszkańcami

  • Dodano: 2020-08-18 07:00, aktualizacja: 2020-08-18 07:07

W ubiegły czwartek katowiccy policjanci wraz ze strażnikami miejskimi spotkali się z mieszkańcami wypoczywającymi przy stawie kąpielowym w katowickiej Dolinie Trzech Stawów oraz na kąpielisku „Bugla”.

Mundurowi rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą

W trakcie przeprowadzanych akcji profilaktycznych ratownicy wodni przeprowadzili pokaz różnych technik ratowania tonącego.

Lato w pełni, fala upałów ciągnie nas nad wodę, przyjemnie jest schłodzić się podczas wodnej kąpieli, ale nawet wtedy powinniśmy pamiętać o naszym bezpieczeństwie. Dlatego policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej katowickiej komendy wspólnie z dzielnicowymi z Komisariatu Policji IV w Katowicach oraz Strażnikami Miejskimi z Katowic przeprowadzili akcję profilaktyczną dla mieszkańców wypoczywających przy stawie kąpielowym na Dolinie Trzech Stawów oraz na kąpielisku „Bugla”.

Mundurowi promowali bezpieczne zachowania nad wodą

Mundurowi promowali bezpieczne zachowania nad wodą, rozmawiali z dziećmi oraz ich opiekunami m.in. o: miejscach bezpiecznej kąpieli, na kogo pomoc można liczyć na plaży strzeżonej, jak nie zgubić dziecka oraz co zrobić w sytuacji jego zaginięcia. Ponadto policjantki i strażniczki miejskie rozdawały rodzicom ulotki, a maluchom „opaski bezpieczeństwa”, na których na białym pasku wpisywały numery telefonów do ich opiekunów. Taka opaska z napisem „ZGUBIŁEM SIĘ! POMÓŻ MI! z wizerunkiem maskotki policyjnej Sznupka oraz numerem alarmowym 112 ma za zadanie ułatwić nawiązanie kontaktu z opiekunem dziecka w sytuacji jego zagubienia. Rozwiązując krzyżówkę przygotowaną przez policjantów dzieci i młodzież mogła sprawdzić się czy wiedzą jak dbać o swoje bezpieczeństwo nad wodą. Za prawidłowe rozwiązanie krzyżówki można było zdobyć drobny upominek promujący akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Rozdawano również ulotki dotyczące tematu bezpieczeństwa nad wodą i broszury „Bezpieczna woda” z Ministerstwa Turystyki i Sportu. Policjanci zapraszali również do udziału w konkursie „Artystyczny przeWODNIK” promujący bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą przygotowanym przez Komendę Główną Policji oraz fundację PZU.

Zarówno na Dolinie Trzech Stawów, jak i na kąpielisku „Bugla” akcję profilaktyczna urozmaicił pokaz umiejętności ratowników wodnych, prezentujących różne techniki akcji ratowniczych.

Dziękujemy za wspólne działania Straży Miejskiej w Katowicach, dyrekcji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach oraz Ratownictwa Wodnego Asekuracja w Sosnowcu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również