Wiadomości z Katowic

7 rzeczy, których nie wiecie o koronie baletu! Występ The Royal Moscow Ballet już wkrótce!

  • Dodano: 2022-01-14 13:00

The Royal Moscow Ballet to Korona Moskiewskiego Baletu, która podbija świat, a lutym 2022 roku zawita także do siedmiu polskich miast! Artyści zachwycają tanecznym kunsztem, strojami, przepiękną muzyką i choreografią – jednak jakie tajemnice kryją się za ich magicznymi spektaklami?

Balet to nieśmiertelna sztuka, która od lat skrywa niezliczoną ilość tajemnic

Mordercze przygotowania, misterne, niewygodne stroje, poważne kontuzje i liczne wyrzeczenia - chyba każdy słyszał podobne legendy o baletowych mistrzach. Czas uchylić rąbka tajemnicy! Na dwa miesiące przed przyjazdem Korony Moskiewskiego Baletu do Polski, możecie zajrzeć im za kurtynę! Oto 7 rzeczy, których nie wiecie o The Royal Moscow Ballet.

1. To już 25 lat!

Dokładnie w tym roku The Royal Moscow Ballet obchodzi jubileusz - 25 rocznicę powstania. Zespół, który w tym czasie zjeździł ze swoimi występami cały świat, został założony przez Anatolya Emelianova i Annę Alexidze w 1997. Przez te 25 lat The Royal Moscow Ballet zaskarbił sobie szacunek baletowych miłośników i znawców.

2. Pierwszy rosyjski balet we wschodniej Afryce

The Royal Moscow Ballet to pierwszy rosyjski balet, który wyruszył w trasę po wschodniej Afryce! Wystąpił wtedy w krajach takich jak: Zambia, Tanzania czy Kenia, gromadząc największe osobistości tych regionów w tym nawet samego prezydenta Zambii! Właśnie tam tancerze z The Royal Moscow Ballet wystąpili na wyjątkowej scenie usytuowanej zaraz przy Wodospadzie Wiktorii, a po zakończonym występie zaskoczyli publiczność, wskakując dla ochłody prosto do wody!

3. Od 50 do 80 kostiumów w jednym spektaklu!

Misterne kostiumy to nieodłączna część baletowych przedstawień, która nadaje spektaklom niepowtarzalnego, magicznego klimatu. Niektórzy widzowie przyznają nawet, że na balet wybierają się nie tylko dla samego tańca, ale i po to, by podziwiać sceniczne kreacje! Dlatego aż tyle z nich - od 50 do 80 strojów - jest wykorzystywane na każdym spektaklu The Royal Moscow Ballet

4. 7 godzin ćwiczeń dziennie

Tancerze z The Royal Moscow Ballet to absolutni profesjonaliści, którzy od najmłodszych lat spędzali długie godziny na salach treningowych najlepszych szkół baletowych w Rosji. Teraz jako zawodowcy, nadal trenują po 7 godzin każdego dnia! W balecie to właśnie wypracowana perfekcja ruchów tancerzy robi największe wrażenie!

5. Od 5 do 10 pointów rocznie zużytych przez główną balerinę

Pointy to najważniejsze narzędzie pracy tancerzy baletowych. Ich niewiarygodne akrobacje i popisy sceniczne wymagają solidnego wsparcia w obuwiu baletnicy. Nic więc dziwnego, że tyle ich par ulega zniszczeniu podczas długich, światowych tras The Royal Moscow Ballet

6. 18°C na scenie i 22°C w garderobach!

Choć tancerze na wszystkich spektaklach rozgrzewając publikę do czerwoności swoim akrobacjami, ważne jest, aby na scenie panowała wyjściowo odpowiednio wysoka temperatura. Przy nieziemskim wysiłku, jaki w swoje występy wkładają tancerze, zapewnienie odpowiednich warunków dla pracy ich mięśni to absolutna konieczność! 

7. Żadnych konkursów czy festiwali!

Jako profesjonalna grupa baletowa, The Royal Moscow Ballet nie bierze udziału w żadnego rodzaju konkursach ani festiwalach. Mistrzów w akcji możemy podziwiać tylko na ich spektaklach! Na szczęście ta grupa baletowa regularnie odwiedza różne zakątki świata podczas swoich tras. A w lutym tego roku, zawitają także do Polski! 

The Royal Moscow Ballet wystąpią w 7 polskich miastach:

  • 1 lutego 2022 - Klub Wytwórnia Łódź
  • 2 lutego 2022 - Sala Ziemi Poznań
  • 3 lutego 2022 - Miasto Ogrodów Katowice
  • 4 lutego 2022 - ICE Kraków
  • 5 lutego 2022 - Hala Stulecia Wrocław
  • 6 lutego 2022 - Torwar Warszawa
  • 7 lutego 2022 - CSK Lublin

Bilety są dostępne na: biletserwis.pl
Organizatorem spektakli w wykonaniu The Royal Moscow Ballet jest agencja Prestige MJM.


 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.