Wiadomości z Katowic

84-latek podpalił drzwi ewakuacyjne sądu. Grozi mu do 10 lat więzienia!

  • Dodano: 2024-05-23 09:15

Katowiccy policjanci zatrzymali podpalacza. Mężczyzna jest podejrzany o podpalenie drzwi ewakuacyjnych sądu, czym doprowadził do pożaru, zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób, a także zniszczenie mienia. Na wniosek prokuratora, sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Podłożył ogień w sądzie

Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o podpalenie drzwi ewakuacyjnych Sądu Okręgowego w Katowicach. Do zdarzenia doszło w centrum miasta. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna podłożył ogień pod boczne, ewakuacyjne drzwi sądu. W wyniku pożaru uruchomiony został alarm przeciwpożarowy. Ewakuowano pracowników sądu oraz petentów. Łącznie około 400 osób. Natychmiastowa reakcja świadka, który nagrał telefonem komórkowym podpalacza i powiadomił służby, zapobiegło eskalacji pożaru. W wyniku podłożenia ognia zajęły się również worki z makulaturą znajdujące się wewnątrz budynku. Uszkodzeniu uległy również drzwi sądu.

Straty oszacowano na kwotę 5 tys. zł. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Już kilka godzin później katowiccy policjanci zidentyfikowali podpalacza i zatrzymali mężczyznę. Jest to 84-letni mieszkaniec Piekar Śląskich. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzut spowodowania pożaru, zagrażającemu życiu lub zdrowiu wielu osób i zniszczenie mienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice – Południe sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również