Wiadomości z Katowic

Akademia Bezpiecznego Seniora w Katowicach

  • Dodano: 2022-12-21 06:45, aktualizacja: 2022-12-21 07:01

Seniorzy ze Stowarzyszenia „Opoka” mieszczącego się przy ul. Słowackiego 27 w Katowicach ukończyli Akademię Bezpiecznego Seniora w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczna Przystań” Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Uczestnicy spotkali się z przedstawicielami: Policji, Straży Pożarnej, Narodowego Banku Polskiego Oddział Katowice, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego, aby porozmawiać o bezpieczeństwie.

Akademia Bezpiecznego Seniora w Katowicach

Seniorzy z dzielnicowymi szóstego komisariatu asp. szt. Robert Gad i mł. asp. Ireneusz Dudzik oraz policjantkami z katowickiej profilaktyki podkom. Adrianna Mazur i asp. Agnieszka Krzysztofik omówili bieżące zagrożenia tj. jak ustrzec się przed oszustami przez telefon podszywających się pod krewnych czy policjanta, w miejscu zamieszkania czy Internecie. Ponadto seniorzy od policjantki  usłyszeli gdzie należy szukać pomocy w przypadku bycia świadkiem lub ofiarą przemocy w rodzinie.

Na spotkaniu ze strażakiem z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej seniorzy dowiedzieli się jak uchronić się przed zatruciem tlenkiem czadu oraz przed pożarem.

Przedstawiciel Narodowego Banku Polskiego Oddział Katowice wskazał seniorom po czym rozpoznać autentyczność banknotów oraz omówił bezpieczne transakcje bezgotówkowe.

Natomiast pracownik Centrum Powiadamiania Ratunkowego przedstawił działanie telefonu ratującego życie – 112, jak należy prawidłowo zgłaszać pomoc oraz przypomniał elementy udzielania pierwszej pomocy.

Pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach przedstawił ofertę pomocy zarówno finansowej, jak i usługowej oraz w ramach poradnictwa specjalistycznego, jaką oferuje ww. instytucja.

Komentarze (2)    dodaj »

  • stara baba

    tera bedo wiedzieć jak donosić na somsiada

  • Miszcz Pavarotti

    stara baba, stara baba, to ty jesteś stara baba

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również