Wiadomości z Katowic

Będą bezpłatne linie autobusowe pomiędzy katowickimi dworcami – ZTM powiedziało "tak"

  • Dodano: 2020-02-03 12:45

Autobusy kursujące pomiędzy katowickim dworcem a Centrum Przesiadkowym "Sądowa" będą bezpłatne. Kilka tygodni temu urząd miasta rozpoczął w tej sprawie rozmowy z Zarządem Transportu Metropolitalnego. Ostatecznie ZTM zgodził się na takie rozwiązanie.

Chociaż katowicki dworzec i powstałe Centrum Przesiadkowe "Sądowa" znajdują się stosunkowo niedaleko siebie, to pieszy spacer, zwłaszcza dla pasażerów obładowanych bagażami, na pewno nie należy do przyjemnych. Bezpłatne linie pozwoliłyby na wygodne przemieszczanie się bez ponoszenia dodatkowych kosztów, a to na pewno docenią odwiedzający Katowice podróżni.

ZTM wyraził zgodę, a nawet przystosował już systemy informatyczne do obsługi bezpłatnych odcinków:

Trwają prace ukierunkowane na wdrożenie tego rozwiązania. Mamy już za sobą m.in. trudne kwestie skonfigurowania systemów informatycznych w obszarze rozliczeń i rozkładów jazdy z tym nowym rozwiązaniem. Do tej pory nie było bowiem przypadków, kiedy to na poszczególnych liniach wybrane odcinki były płatne, a inne bezpłatne – mówił dla Gazety Wyborczej Michał Wawrzaszek, rzecznik ZTM.

Bezpłatna komunikacja pomiędzy dworcami według planu ma być uruchomiona już w momencie uruchomienia obsługi pasażerów przy Centrum Przesiadkowym "Sądowa", a to ma nastąpić w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Wciąż trwa dyskusja pomiędzy katowickim magistratem a ZTM w kwestii szczegółów finansowania przedsięwzięcia.

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Komentarze (2)    dodaj »

  • Piotr

    Zarząd GZ Metropoli to totalni nieudacznicy !! Oblali pierwszy poważny egzamin... nie potrafią skomunikować dworca autobusowego na ul Sadowej lub dworca PKP z autobusami GZ Metropoli !! Co z tego że dopkupia nowy autobusow skoro w Katowicach nigdzie się płynie nie przesiadziesz !! Wszedzie z buta... w śniegu i deszczu !! Czy w zarządzie GZ Metropoli są osoby nie z "klucza" Dąbrowskiego którzy czują problemy Śląskich miast należących do GZM ?? Nie sądzę...

  • Piotr

    Prosimy o odpowiedź na fundamentalne pytanie: można będzie na tym Centrum Przesiadkowym wysiąść i wsiąść na autobusy GZ Metropolii ??!!Czy będzie tak jak na dworcu PKP, czyli z buta w śniegu i deszczu aby znaleźć przystanki autobusowe porozrzucane po całym mieście !!!!!!!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również