Wiadomości z Katowic

Bezpłatne szczepienia p/HPV dla młodzieży w Katowicach

  • Dodano: 2022-04-22 08:00, aktualizacja: 2022-04-22 08:19

Urząd Miejski w Katowicach zaprasza rodziców uczniów klas VII szkół podstawowych w Katowicach do skorzystania z bezpłatnych szczepień p/HPV.

Bezpłatne szczepienia dla uczniów

Celem realizowanego w Katowicach „Programu szczepień profilaktycznych przeciwko wirusom brodawczaka ludzkiego (HPV)" jest zapobieganie chorobom nowotworowym i zakażeniom spowodowanymi infekcją HPV, w szczególności rakowi szyjki macicy.

Program jest w całości finansowany ze środków budżetu miasta Katowice

Akcja szczepień rozpoczęła się już w części szkół podstawowych, dla których realizatorem programu jest podmiot wybrany w otwartym konkursie ofert, tj. Centrum Medyczne Tommed Sp. z o.o. Ośrodek Diagnostyki Sp. k. 

W pozostałych szkołach program szczepień ruszy w ciągu kilku tygodni, niezwłocznie po wyborze realizatora w drodze drugiego konkursu ofert.

Zamieszkujący w Katowicach rodzice dziewcząt i chłopców, uczących się w klasach VII szkół podstawowych w roku szkolnym 2021/2022, mogą zgłosić swoje dzieci na bezpłatne szczepienie p/HPV.

Rodzice uczniów uczęszczających do szkół wskazanych w załączniku nr 1 proszeni są o przesłanie na specjalnie dedykowany adres mailowy: hpv@tommed.pl:

  1. Państwa danych kontaktowych (preferowane jest podanie aktualnego numeru telefonu),
  2. danych osobowych (imię i nazwisko oraz pesel lub datę urodzenia) dziecka wraz z podaniem numeru/nazwy szkoły dziecka.
  3. preferowanej lokalizacji wykonania szczepienia, wybierając pomiędzy lokalizacjami Grupy Medycznej Tommed przy ul. Fredry 22, ul. Żelaznej 1 lub ul. Piastów 8.

Rodzice uczniów uczęszczających do szkół wskazanych w załączniku nr 2 zostaną powiadomieni o rozpoczęciu zapisów niezwłocznie po rozstrzygnięciu konkursu i zawarciu umowy z realizatorem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.