Wiadomości z Katowic

Budowa domu krok po kroku - warsztaty budowlane w Katowicach

  • Dodano: 2018-05-07 11:30, aktualizacja: 2018-05-10 10:57

Już 19 maja w Katowicach odbędzie się największa konferencja budowlana w Polsce – Akademia Budowy. Na wydarzenie składa się cykl wykładów, warsztaty i darmowe konsultacje z architektem, kosztorysantem i innymi specjalistami. Bilety dostępne są od 25 zł.

Akademia Budowy to wydarzenie, na które organizatorzy zapraszają wszystkie osoby zainteresowane budową domu lub będące już w trakcie jej realizacji. Program obejmuje wszystkie etapy budowy domu – od wyboru projektu i wprowadzania zmian, po budowę do stanu surowego, deweloperskiego i z wykończeniem.

Akademia Budowy w Katowicach – czego się dowiesz?

Podczas całodniowych wykładów i warsztatów dowiesz się:
• jak analizować miejscowy plan lub warunki zabudowy,
• jak wybrać projekt domu, aby koszty budowy były niskie,
• jakie są najczęstsze błędy podczas budowy domu,
• jaką wybrać technologię budowy,
• jak dobrać materiały budowlane,
• jaki wybrać system grzewczy i metodę rozprowadzania ciepła,
• czy warto inwestować w odnawialne źródła energii i jak uzyskać na nie dotację,
• które nowoczesne instalacje opłaca się stosować w nowym domu.

Konferencja ma charakter dyskusji i dzielenia się wiedzą, dlatego program jest elastyczny i dostosowywany do potrzeb uczestników. Jeśli masz pytanie związane z budową czy wykończeniem domu, podczas Akademii Budowy możesz konsultować swoje wątpliwości i zasięgnąć porady od wielu specjalistów czy innych osób, które już budują swój wymarzony dom.

Formalności budowlane – co zabrać na warsztaty w Katowicach?
Organizatorzy wydarzenia – firma oferująca projekty domów Tooba.pl – zachęcają, aby na Akademię Budowy zabrać ze sobą wszelką dokumentację projektową, jaką posiadamy. Najważniejsze dokumenty to WZ lub MPZP, mapki do celów projektowych, wyrys/wypis z gruntów, projekt domu (jeśli został już wybrany). Dzięki tym dokumentom każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z indywidualnych konsultacji ze specjalistami – o czym piszemy poniżej.

Konsultacje z architektami, kosztorysantami, instalatorami w Katowicach
Akademia Budowy to jedyne wydarzenie w Polsce, które umożliwia uczestnikom skorzystać z indywidualnych, kilkugodzinnych konsultacji z ekspertami branży budowlanej w cenie biletu udziału w imprezie – 25 zł. Specjaliści będą do dyspozycji uczestników przez cały czas trwania wydarzenia, od godziny 9.00 do zakończenia konferencji (około godziny 16.00). Dotychczas z bezpłatnych porad ekspertów skorzystało ponad 3000 osób. Architekci (także wnętrz), kosztorysanci, konstruktorzy, instalatorzy i liderzy rynku budowlanego pomogą w wyborze projektu, zanalizują możliwe zmiany i je wycenią, opracują kosztorys budowlany, oszacują, jaki system grzewczy będzie najbardziej opłacalny, a także pomogą w wypełnieniu dokumentów urzędowych. Dzięki takiej formie i możliwości uzyskania kompleksowej porady w jednym miejscu, uczestnik oszczędza nawet kilkaset złotych.

Nauka murowania ścian – warsztaty podczas Akademii Budowy w Katowicach
W ramach biletu wszyscy zainteresowani będą także mogli wziąć udział w specjalnych warsztatach z murowania ścian techniką „na sucho”. Warsztaty poprowadzi instruktor, pod którego okiem uczestnicy nauczą się samodzielnie murować ściany.

Bilety na Akademię Budowy w Katowicach – gdzie kupić?
Bilety na wydarzenie dostępne są od 25 zł. Bilet w tej cenie zawiera indywidualne konsultacje, materiały z konferencji, warsztaty murarskie, bufet kawowy i kanapkowy, udział w losowaniu upominków. Istnieje możliwość zakupu biletu w cenie 50 zł, który dodatkowo uprawnia do skorzystania z dwudaniowego obiadu. W tej kwocie uczestnik otrzymuje również pakiet dodatków związanych z budową domu o wartości 500 zł.

Bilety można nabyć za pośrednictwem strony internetowej Akademii Budowy w Katowicach - sprawdź. Liczba miejsc ograniczona!
Data i miejsce Akademii Budowy: 19 maja 2018, start o godzinie 8.30, Katowice Euro-Centrum S.A, ul. Ligocka 103.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Marek

    Jak ja budowałem, to akurat nie było takich świetnych warsztatów. Szczerze mówiąc bardzo się trudziłem podczas budowy, ale trafiłem na hurtownie materiałów budowlanych msm z dolnego śląska i oni wycenili mi indywidualnie + sporo pomogli, podpowiedzieli. Finał finałów, dom wyszedł genialnie i z najwyższej jakości materiałów.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.