Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Chcieli odzyskać fikcyjny dług - grozili kradzieżą wyposażenia mieszkania

  • Dodano: 2015-02-24 07:45, aktualizacja: 2015-02-23 18:05
Dwaj mężczyźni chcieli w łatwy sposób zarobić pieniądze. Zażądali od kobiety zwrotu fikcyjnego długu w wysokości tysiąca złotych. Grozili kradzieżą wyposażenia mieszkania. Obaj zostali zatrzymani przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu pod zarzutem usiłowania dokonania wymuszenia rozbójniczego.
 
Policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkanki Katowic, która twierdziła, że dwaj młodzi mężczyźni chcą zmusić ją zwrotu długu w wysokości tysiąca złotych. Obaj przyszli do jej mieszkania i zażądali zwrotu pieniędzy. Gdy kobieta powiedziała, że żadnego długu nie ma, w odpowiedzi usłyszała, że już ma, a pieniądze ma oddać im za godzinę. Straszyli pokrzywdzoną, że spotka ją krzywda, a jak nie odda gotówki to to zabiorą jej wyposażenie mieszkania.
 
 
Policjanci przygotowali zasadzkę na przestępców. Obaj wpadli, gdy przyszli po pieniądze. Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, który umożliwił przedstawienie zarzutów usiłowania dokonania wymuszenia rozbójniczego.20-latek i jego o dwa lata młodszy kompan zostali tymczasowo aresztowani. Każdemu z nich grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.