Wiadomości z Katowic

Dwóch mężczyzn dokonało rozboju z użyciem noża!

  • Dodano: 2022-05-18 06:30, aktualizacja: 2022-05-18 09:56

Kryminalni z Komisariatu I Policji w Katowicach prowadzą czynności w sprawie o usiłowanie rozboju i kierowanie gróźb karalnych. W zatrzymaniu dwóch mężczyzn podejrzanych o te przestępstwa brali udział katowiccy strażnicy miejscy.

Rozbój z użyciem noża

Kryminalni z I komisariatu w Katowicach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie rozboju u zegarmistrza w centrum miasta, a także kierowanie gróźb karalnych. Z policyjnych ustaleń wynika, że dwóch zamaskowanych mężczyzn w wieku 34 i 43 lat weszło do zegarmistrza i grożąc personelowi punktu handlowego nożem, zarządzali wydania gotówki. Ze względu na stanowczą postawę pokrzywdzonych, sprawcy spłoszyli się i wybiegli w kierunku ulicy Warszawskiej, gdzie zostali ujęci przez funkcjonariuszy katowickiej straży miejskiej, którzy patrolowali miasto. Następnie mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z I komisariatu i osadzeni w policyjnym areszcie.

W trakcie policyjnych czynności okazało się, że zatrzymani grozili pozbawieniem życia mężczyźnie, który był świadkiem. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat więzienia, która wobec młodszego może zostać podwyższona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również