Wiadomości z Katowic

Esperal Katowice - wszywka alkoholowa Śląsk

  • Dodano: 2020-09-03 11:30

Esperal jest odpowiednim środkiem do leczenia uzależnienia u osób, które bardzo często wracają do nałogu. Niestety choroba alkoholowa jest dość podstępna, dlatego leczenie alkoholizmu jest bardzo trudne. Wiele osób wraca do nałogu, nawet po latach terapii. Dzięki Esperalowi powrót do dawnych nawyków może nie być taki łatwy.

Esperal – na czym polega zaszycie alkoholowe i czemu warto je zastosować?

Aby wyjaśnić dlaczego Esperal jest dobrym środkiem do leczenia alkoholizmu, warto prześledzić mechanizm uzależnienia. Często alkohol, czy inne używki towarzyszą nam w codziennym życiu. Pod pretekstem wielu okazji pijemy alkohol czasem okazjonalnie, jednak może przerodzić się to szybko w śmiertelny dla nas nałóg. Na swoim początkowym etapie picia osoba uzależniona nie widzi problemu z coraz częstszymi okazjami do spożywania alkoholu. Mogą być to święta, takie jak urodziny, by później spożywanie alkoholu mogło przenieść się na weekend, czy nawet środek tygodnia. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z momentu, w którym alkohol stał się częścią ich życia i nie potrafią uwolnić się od ciągłego sięgania po napoje wyskokowe. Często również otoczenie nie wie, że dana osoba jest uzależniona, dopóki rażąco nie zaniedba swoich obowiązków przez nadmierne spożycie alkoholu. Niestety sam alkoholik również długo usprawiedliwia picie jako np. sposób na świętowanie, czy relaks. Dochodzi do momentu, w którym osoba uzależniona nie jest w stanie spędzać czasu wolnego bez kieliszka wina, czy kufla piwa. W kolejnym etapie alkohol przestaje był łączony jedynie z rozrywką, a staje się nieodłącznym towarzyszem. Najgorszym z etapów alkoholizmu jest tzw. cug alkoholowy, w którym dana osoba jest ciągle pod wpływem alkoholu i nie potrafi wydostać się z błędnego koła picia. Pozostaje w pewnym otępieniu alkoholowym i myśli wyłącznie o tym, kiedy będzie mogła znów się napić. Czasem w przebłyskach świadomości zastanawia się również, czy osoby z otoczenia widzą ich stan nietrzeźwości. Niestety w trakcie ciągu alkoholowego bardzo trudne jest podejmowanie racjonalnych decyzji. Jeśli więc chcemy podjąć leczenie, to należy najpierw pomyśleć o odtruciu alkoholowym, by całkowicie wytrzeźwieć.

Etapy uzależnienia są dość trudne do wychwycenia, ponieważ osoba uzależniona bardzo często kryje się z nałogiem i dopiero w późnym stadium bliscy i znajomi alkoholika zauważają drobne zmiany, jakie nastąpiły w jego zachowaniu, które mogą świadczyć o uzależnieniu od alkoholu.

Gdzie się zaszyć w Katowicach - Śląsk?

Zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal powinien wykonać doświadczony lekarz chirurg. W Katowicach znanym gabinetem, w którym można wykonać wszywkę jest http://esperalkatowice.pl/. Gabinet ten jest popularny w takich miastach jak: Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze czy Bytom. Cena zabiegu to około 500 zł. W cenie jest ujęty wywiad i badanie lekarza, a także sam lek oraz zabieg, który polega na zaszyciu kapsułki z lekiem pod skórą, najczęściej w niewidocznym miejscu, np., na łopatce.

Jeśli chodzi o sam zabieg, to jest wykonywany w ciągu jednego dnia, bez potrzeby hospitalizacji. Dodatkowo w trakcie jego wykonywania podawane jest znieczulenie miejscowe. Lekarz przed zabiegiem poinformuje nas jakie objawy niepożądane mogą się pojawić po spożyciu alkoholową posiadając w ciele wszywkę alkoholową. Do objawów należą m.in. nudności, wymioty, a także zmiany skórne, zapalenie wątroby, metaliczny posmak w ustach oraz bóle głowy. Może pojawić się również czasowa impotencja, a także senność, czy zapalenie nerwu wzrokowego. Czasem można zauważyć przy badaniu krwi zwiększenie stężenia bilirubiny oraz cholesterolu we krwi. Rzadziej pojawiają się reakcje psychotyczne.

W trakcie zabiegu nie odczuwamy żadnych nieprzyjemnych objawów, o ile wcześniej nie spożyliśmy alkoholu. Na zabieg należy przyjść trzeźwym i nie wolno pić przez co najmniej dwie doby przed planowaną wizytą. Dzięki temu nie pojawią się u nas niepożądane objawy w postaci choćby zawrotów głowy, czy wymiotów.
 

Czemu zaszycie alkoholowe jest skuteczne?

Alkohol działa na nasz organizm otępiająco, ale również sprawia, że wytwarzane są hormony szczęścia. Przy niewielkim upiciu można zauważyć przyjemne objawy, takie jak przyspieszenie pracy serca, ale również uczucie błogości. Niestety alkoholicy głównie w tym celu spożywają alkohol, ponieważ w trakcie cugu alkoholowego czują się według swojego mniemania bardzo dobrze. Przy bardzo zaawansowanym uzależnieniu od alkoholu niestety wielu alkoholików nie potrafi samodzielnie przestać pić, ponieważ nałóg bywa silniejszy. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem jest wszywka alkoholowa, która pozwoli na łatwiejsze pozbycie się szkodliwego nałogu. Dzięki temu alkoholik może łatwiej wygrać z nałogiem.

Esperal pozwoli na skuteczną terapię awersyjną. Po jednej próbie napicia się alkoholu po wykonanym zabiegu wszywki alkoholowej, osoba uzależniona na pewno poczuje niepożądane objawy, takie jak silne zawroty głowy, a nawet silny strach. Może zmienić w ten sposób swoje podejście do alkoholu, który jest ucieczką od problemów, ale również rodzajem przyjemności. Przestanie on kojarzyć się z gratyfikacją, a stanie się pewnym rodzajem trucizny. Wiele osób po jednym takim doświadczeniu nabiera wstrętu do alkoholu i już do niego nie wraca, mimo że wszywka alkoholowa przestała już działać. Podświadomy wstręt do alkoholu pozostaje na dłużej, dlatego znacznie pomaga to w terapii osób, które niestety przegrywają z nałogiem i często do niego wracają. Dzięki Esperalowi oraz odpowiedniej terapii w ośrodku do spraw uzależnień, taka walka może okazać się dla nas wygrana.

Na czym polega działanie Esperalu?

Esperal jest związkiem, który w znacznym stopniu zaburza metabolizm alkoholu w organizmie. Dzięki niemu hamowane jest działanie enzymu – dehydrogenazy alkoholowej, co znacznie utrudnia utlenianie się szkodliwego aldehydu octowego i jego przemianę w niegroźny dla nas kwas octowy. W wyniku tych przemian można powiedzieć, że organizm sam oczyszcza się z zagrażających mu toksyn. Niestety przy bardzo długim spożywaniu alkoholu nie jest możliwe całkowite oczyszczenie się z toksyn bez dłuższej abstynencji. Esperal ma za zadanie uniemożliwić alkoholikowi powrót do nałogu, dać szansę organizmowi na oczyszczenie się z toksyn. Głównym również celem, dla którego osoby uzależnione mają wszywany Esperal jest fakt, że działa on negatywnie na organizm przy spożywaniu alkoholu oraz daje nieprzyjemne objawy zatrucia. W jego wyniku dochodzi do bardzo odczuwalnych objawów zatrucia alkoholowego, w tym osoba uzależniona czuje senność, niepokój, często również ma mdłości i wymioty. Dochodzi do zaburzeń postrzegania oraz kontroli nad mową, czy ruchem, ponieważ alkohol uszkadza układ nerwowy. Bez oczyszczania organizmu z toksycznych składników objawy są bardziej nasilone, niż w przypadku zatrucia alkoholowego, które nastąpiło u osoby, która nie posiada wszywki alkoholowej.

Esperal może być stosowany za zgodą osoby uzależnionej pod pewnym warunkami. Musi ona być świadoma zabiegu oraz nie może być żadnych przeciwwskazań do jego wykonania.

Głównymi przeciwwskazaniami do wykonania wszywki alkoholowej, jest nadwrażliwość na disulfiram, stan nietrzeźwości – kiedy osoba poddana zabiegowi piła alkohol w ciągu 24 lub 48 godzin, zastosowanie paraldehydu w ciągu około 12 godzin od planowanego zabiegu, niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze, niedoczynność tarczycy, zapalenie wielonerwowe, zapalenie nerwu wzrokowego, wcześniejsze próby samobójcze, zaburzenia psychiczne, w tym depresja, psychoza.

Pacjent powinien powiedzieć przed zabiegiem lekarzowi o wszystkich lekach jakie przyjmuje na stałe, swojej kondycji psychicznej, a także o fakcie, że jest pod wpływem alkoholu. To ważne, ponieważ już przy niewielkich dawkach alkoholu Esperal daje bardzo nieprzyjemne objawy, w tym również ze strony układu nerwowego. Może dojść do szoku spowodowanego pojawieniem się silnych objawów, dlatego na taki zabieg zawsze należy przyjść trzeźwym.

Należy również pamiętać, że Esperal silnie oddziałuje z innymi lekami, w tym z fenytoinami, które w połączeniu z Esperalem dają toksyczne objawy, a także warfaryną oraz innymi doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi. W połączeniu z Esperalem może dojść do krwawienia. Esperalu nie można łączyć również z diazepamem, cisplatyną, omeprazolem i fenazolem. Przed otrzymaniem tych leków należy poinformować lekarza o posiadanej wszywce alkoholowej.
 

Więcej informacji na temat Esperalu, znajdziesz na stronie: http://esperalkatowice.pl/.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jacek

    A od kiedy to się wszywa kapsułkę. To jakaś bzdura. Ten gabinet jest tak znany jak rzetelność tego sponsorowanego artykułu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.