Wiadomości z Katowic

Fajera 2019 - pokazy lotnicze na Muchowcu [ZDJĘCIA]

 • Dodano: 2019-06-16 21:30, aktualizacja: 2019-06-19 07:57

Za nami kolejna odsłona największego lotniczego show w naszym województwie - Fajera 2019 wystartowała i szczęśliwie wylądowała. To, co można było zobaczyć przerosło nasze oczekiwania, a tysiące zgromadzonych tam osób świadczy o randze tej imprezy. Na Muchowcu działo się w ten weekend bardzo wiele, zobaczcie!

Samoloty, śmigłowce, czołgi - dzień atrakcji na Muchowcu

Od wczesnych godzin przedpołudniowych na lotnisku Muchowiec i w najbliższej okolicy rozgrzewano silniki potężnych samolotów, od zabytkowych, liczących sobie kilkadziesiąt lat, aż po w miarę nowoczesne F-16. Na polanie rozlokowano odziały piechoty i zmotoryzowane (czołgi, pojazdy opancerzone i samochody bojowe), a także sporych rozmiarów miasteczko wojskowe ze szpitalem i kantyną. Pokazy, spotkania, prelekcje i inscenizacje trwały cały dzień. 


Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy lotnicze, kluczowy element sobotniego spotkania. Beczki, korkociągi, ryk silników, huk wybuchów i szczęk karabinów słychać było z daleka. 
 

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • oleg

  To byli dobrzy piloci bo żadnemu z nich nie przeszkadzały drzewa na Muchowcu. Tak więc nie im te drzewa przeszkadzają !!!

 • Katowiczanka

  "ryk silników, huk wybuchów i szczęk karabinów słychać było z daleka" Wow, to jest to czego wszystkim było trzeba w upalną sobotę (ukrop, że nie było czym oddychać), autor zapomniał jeszcze dodać o smrodzie spalin. Tylko pogratulować, zwłaszcza w kontekście najbardziej ekologicznego miasta jakim są rzekomo Katowice.

 • Enzo

  zamiast cieszyć się z tego co mamy ze sprzętu i najlepszych polskich pilotów to trzeba ponarzekać

 • majka

  Ale niektórzy tylko jojczyć potrafią :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.