Wiadomości z Katowic

Finał Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2020 w Katowicach

  • Dodano: 2020-01-17 10:15

Cztery najlepsze drużyny PlusLigi, mistrzowie świata, zagraniczne gwiazdy, mnóstwo atrakcji i wspaniałe sportowe widowiska – to wszystko czeka na najlepszych polskich kibiców już 14 i 15 marca, gdy w katowickim Spodku rozgrywany będzie turniej finałowy Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2020.

Przypomnijmy, że w właśnie zakończonych ćwierćfinałach przepustki do wielkiego finału zdobyły drużyny Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, VERVY Warszawa ORLEN Paliwa, PGE Skry Bełchatów oraz Jastrzębskiego Węgla. W półfinałach, rozgrywanych 14 marca, zmierzą się Grupa Azoty ZAKSA z Jastrzębskim oraz VERVA z PGE Skrą.

Mam zaszczyt ogłosić, że turniej finałowy Pucharu Polski zostanie rozegrany w wyjątkowym miejscu dla polskiej siatkówki – cieszy się Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Katowice to miasto, który dynamicznie się rozwija i każdy kibic, który przyjedzie w weekend 14-15 marca na pewno będzie zaskoczony, jak wielką przemianę przeszło w ostatnich latach. Dodatkowo jestem szczęśliwy, że w roku, gdy jako zawodowa liga obchodzimy jubileusz 20-lecia, turniej finałowy zagramy w Spodku, można powiedzieć w świątyni polskiej siatkówki. Zdobyliśmy w niej mistrzostwo świata, wiąże się z nią mnóstwo fantastycznych wspomnień – dodaje.

Katowice to mekka polskiej siatkówki. To właśnie w Spodku polscy siatkarze wywalczyli w 2014 roku złoty medal Mistrzostw Świata. Nieopodal mamy Aleję Gwiazd Siatkówki, gdzie znajdziemy odciski: Bartosza Kurka, Pawła Zagumnego, Piotra Gruszki, Vitala Heynena, czy Andrzeja Wrony. W ostatnich latach byliśmy gospodarzem Mistrzostw Europu i Siatkarskiej Ligi Narodów. Regularnie dopingujemy naszych siatkarzy GKS Katowice w rozgrywkach Plus Ligi. Cieszę się, że przed nami kolejne siatkarskie emocje podczas Finału Pucharu Polski, który odbędzie się w Katowicach już w marcu – powiedział  Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Turniejowi finałowemu towarzyszyć będzie mnóstwo dodatkowych atrakcji dla kibiców.

Chcemy, by każdy z klubów Ligi Mistrzów Świata był aktywnym uczestnikiem tego weekendy z polską ligową siatkówką – podkreśla prezes Zagumny. – Będzie 14 i 15 marca z kibicami, i dla kibiców, a poza tym oczywiście liczę na niezapomniane emocje sportowe, tworzone przez nasze najsilniejsze drużyny.

Wkrótce rusza sprzedaż biletów na turniej finałowy Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również