Wiadomości z Katowic

Jak uzyskać najwyższe odszkodowanie? Gdzie uzyskać pomoc w dochodzeniu odszkodowania?

  • Dodano: 2020-12-16 10:15

Ubezpieczenie na życie lub polisa majątkowa mają zabezpieczać ubezpieczonego na wypadek uszczerbku na zdrowiu bądź utraty mienia. W razie wystąpienia określonych okoliczności, towarzystwo ubezpieczeniowe jest zobowiązane do wypłacenia świadczenia o wskazanej w umowie wysokości. Niestety, niekiedy okazuje się, że ubezpieczyciel próbuje tego uniknąć. Podobnie dzieje się w przypadku polis OC posiadanych przez przewoźników, firmy i inne instytucje. Co zrobić, gdy towarzystwo ubezpieczeniowe odmawia wypłaty należnego świadczenia? W takiej sytuacji warto zgłosić się po pomoc do kancelarii.

  1. Kiedy ubezpieczyciel można odmówić wypłaty odszkodowania?
  2. Kiedy można wejść z ubezpieczycielem na drogę sądową?
  3. Zaufaj kancelarii i uzyskaj należne świadczenie od ubezpieczyciela

Jak uzyskać odszkodowanie? Gdy wydarzy się wypadek, wystarczy zgłosić się do ubezpieczyciela, zgłosić szkodę, a następnie poczekać na wypłatę należnego świadczenia. Wszystko wydaje się proste, jednak często okazuje się, że rzeczywistość wygląda inaczej. Towarzystwo ubezpieczeniowe może bowiem odmówić wypłaty odszkodowania lub zaniżyć jego wysokość. Sprawdź, co zrobić w takiej sytuacji.

Kiedy ubezpieczyciel można odmówić wypłaty odszkodowania?

Towarzystwo ubezpieczeniowe jest zobowiązane do wypłaty odszkodowania ubezpieczonemu w każdej sytuacji, gdy zostaną spełnione warunki określone w umowie. Ogólne warunki ubezpieczenia to podstawowy dokument, który opisuje obowiązki obu stron polisy. Znajdzie się w nim informacje o uzyskaniu odszkodowania - o sytuacjach, w których przysługuje, a także o wyłączeniach odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego.

Jeśli ubezpieczony chce uzyskać odszkodowanie z NNW, powinien opisać powstałą szkodę i sposób, w jaki do niej doszło. Jeżeli okaże się, że ubezpieczony nie przestrzegał zapisów OWU, towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty świadczenia. Przykładowo, odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu na stoku nie otrzyma snowboardzista, który jeździł na desce pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Odmowa w takim przypadku jest związana z nieprzestrzeganiem zasad bezpieczeństwa w trakcie przebywania na obszarze przeznaczonym do jazdy. Ubezpieczony nie odzyska świadczenia, nawet gdy skorzysta z profesjonalnej pomocy w uzyskiwaniu odszkodowań.

Sprawa wygląda inaczej, jeżeli towarzystwo ubezpieczeniowe próbuje zaniżyć wartość szkody majątkowej lub stopień uszczerbku na zdrowiu. W takim przypadku warto zgłosić się do miejsc takich jak Kancelaria Odszkodowawcza KOMPENSJA.

Kiedy można wejść z ubezpieczycielem na drogę sądową?

Jak odzyskać odszkodowanie, gdy ubezpieczyciel próbuje uniknąć jego wypłaty? Odszkodowania po wypadku komunikacyjnym w transporcie publicznym, za szkody na pojeździe lub błędy medyczne są wypłacane z OC sprawcy. Jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym sprawca posiada polisę, chce zaniżyć kwotę świadczenia lub neguje okoliczności powstania szkody, najlepszym wyjściem jest odwołanie się od jego decyzji. Jeżeli odwołanie nie przyniesie rezultatu, konieczne jest wejście na drogę sądową. Jest to jedyny sposób, by uzyskać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu lub za straty materialne.

Zanim wejdzie się na drogę sądową z towarzystwem ubezpieczeniowym, warto zgłosić się po pomoc w uzyskaniu odszkodowania do wyspecjalizowanej kancelarii. Udzielana przez nią pomoc przy odszkodowaniach umożliwia podniesienie kwoty wypłaconego świadczenia, jeśli zostało zaniżone lub uzyskanie jakiegokolwiek zadośćuczynienia, jeżeli odmówiono jego udzielenia.

Zaufaj kancelarii i uzyskaj należne świadczenie od ubezpieczyciela

Pomoc w odszkodowaniu po rozpoczęciu postępowania sądowego obejmuje kompleksowe wsparcie na każdym etapie procesu. Kancelaria zajmuje się zarówno przygotowaniem pozwu, jak i reprezentowaniem swojego klienta podczas rozprawy. Dodatkowo wspiera pokrzywdzonego w zbieraniu dowodów w procesie i kontaktowaniu się ze świadkami zdarzenia. Dzięki temu zwiększa się szansę na pozytywny dla ubezpieczonego wyrok.

Pomoc przy odszkodowaniach w sądzie jest niezbędna każdemu, kto nie posiada szerokiej wiedzy na temat prawa ubezpieczeniowego. Prawnik powoła się na odpowiednie przepisy w pozwie, a także szczegółowo przeanalizuje ogólne warunki ubezpieczenia. Dodatkowo, jeżeli w umowie pojawią się niedozwolone klauzule, fakt ich istnienia zostanie zgłoszony do odpowiednich instytucji oraz wykazany przed sądem. Dzięki temu wyrok zapadnie szybciej, a towarzystwo ubezpieczeniowe zostanie zobowiązane do wypłaty należnego odszkodowania w kwocie adekwatnej do stopnia uszczerbku na zdrowiu lub uszkodzenia mienia.

Co ważne, by zgłosić się do kancelarii pozyskującej odszkodowania, nie trzeba posiadać dużych oszczędności. Prawnicy mogą otrzymać wynagrodzenie dopiero po wypłacie odszkodowania przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Tym samym, honorarium kancelarii jest pobierane wyłącznie, gdy sprawa zostanie rozpatrzona pomyślnie dla klienta. Powinno to przekonać osoby niezdecydowane, że pomoc w odszkodowaniach w kancelarii jest świadczona z troską o dobro każdego klienta bez względu na zasobność jego portfela.

Odszkodowania Kompensja
Kancelaria odszkodowawcza

Skuteczna pomoc w dochodzeniu i uzyskiwaniu wysokich odszkodowań!

Uzyskujemy najwyższe odszkodowania dla naszych klientów!

Email: biuro@kompensja.pl
Tel.: 58 500 80 89
Tel. kom.: 797 670 906

Bezpłatna wycena Twojego odszkodowania
w 2 minuty bez wychodzenia z domu.

Szczegóły na:
https://www.kompensja.pl/odszkodowania/

undefined

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.