Wiadomości z Katowic

Katowiccy dzielnicowi pomagają seniorom w związku z panującą sytuacją dot. koronawirusa

  • Dodano: 2020-03-16 08:00, aktualizacja: 2020-03-16 08:15

Dzielnicowy ma za zadanie pomagać, chronić i służyć pomocą.

Jest to policjant „pierwszego kontaktu”, bo to on jako pierwszy ma bezpośredni kontakt ze swoimi mieszkańcami.

Wielu seniorów zna swojego dzielnicowego i darzy go zaufaniem. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i ryzykiem zarażenia, samotni seniorzy mogą liczyć na pomoc swoich dzielnicowych.

Katowiccy dzielnicowi w związku z zagrożeniem rozprzestrzenia się koronawirusa, w sposób szczególny otoczą opieką  samotnych seniorów z terenu miasta. Wszystko po to, aby nie narażać ich na ryzyko zarażenia i pomóc w załatwieniu codziennych niezbędnych czynności (m.in. zakupy żywności, lekarstw, pomoc w dotarciu do lekarza). Dzielnicowi będą pełnić rolę swoistego rodzaju łączników pomiędzy seniorami i odpowiednimi służbami.
Osoba potrzebująca pomocy, powinna telefonicznie skontaktować się z dzielnicowym swojego rejonu, do którego telefon znajdzie na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, albo poprzez oficera dyżurnego nr tel. 47 851 2555. Swojego dzielnicowego oraz numer kontaktowy do niego można również ustalić poprzez aplikacje ‘Moja Komenda”. Dzielnicowy po otrzymaniu informacji od osoby potrzebującej pomocy, uruchomi procedurę z odpowiednimi instytucjami pomocowymi.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.