Wiadomości z Katowic

Katowiccy mundurowi edukują najmłodszych w ramach akcji "Bezpieczne wakacje"

  • Dodano: 2019-08-09 09:45

Katowiccy policjanci spotkali się najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta, którzy czas wolny od szkoły spędzają w Miejskim Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie” w Katowicach.

Celem spotkania były profilaktyczne zajęcia na temat przepisów ruchu drogowego oraz bezpiecznego wypoczynku w mieście i nad wodą.

Z policjantami przyjechał również przyjaciel wszystkich dzieci maskotka „Sznupek”

W dniu 7 sierpnia br. policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach spotkali się z dziećmi w katowickich Bogucicach w Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie”. Policjanci poprzez zabawę uczyli najmłodszych mieszkańców miasta, jak bezpiecznie zachowywać się spędzając wakacje w mieście, nad wodą czy w górach. Dla uczestników spotkania policjanci przygotowali kilka zadań oraz doświadczeń dzięki czemu dzieci miały możliwość przypomnieć sobie i utrwalić bezpieczne postawy na drodze. Mundurowi wychodząc naprzeciw zagrożeniom zapoznali najmłodszych jak bezpiecznie zachować się w kontakcie z osobą obcą i wśród rówieśników, gdzie bezpiecznie można się kąpać oraz co spakować do plecaka na górską wędrówkę a także, kiedy należy dzwonić pod numer alarmowy 112. Najmłodsi ponadto poznali znaki jakie można spotkać przy drodze i jakie jest ich znaczenie. Policjantom w spotkaniu towarzyszył przyjaciel wszystkich dzieci Sznupek, którego mógł przytulić każdy uczestnik spotkania i zrobić sobie z nim zdjęcie. Na koniec spotkania mundurowi wręczyli dzieciom upominki w postaci odblasków, broszur informacyjnych „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również