Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Katowice: Finałowa broszura Projektu Civitas Prosperity

  • Dodano: 2019-07-11 08:15, aktualizacja: 2019-07-10 10:04
Projekt CIVITAS PROSPERITY finansowany w ramach programu Horizon 2020, który wspiera samorządy w celu poprawy jakości i wdrażania planów zrównoważonej mobilności w miastach zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, trwa już od kilkunastu miesięcy.

Główna koncepcja  projektu CIVITAS PROSPERITY polega na aktywnym zaangażowaniu władz szczebla krajowego we wspieranie miast w opracowywaniu planów zrównoważonej mobilności miejskiej SUMP. Stało się to na dwa sposoby: Po pierwsze, w regularnych międzynarodowych wymianach peer-to-peer między władzami krajowymi i regionalnymi różnych krajów, w ramach których uczestnicy spotkań mogli się wzajemnie uczyć o krajowych działaniach podejmowanych w zakresie promowania, opracowywania i wdrażania SUMP. Po drugie, w procesie rozwoju realizowanym w każdym kraju projektu, w którym władze szczebla krajowego (Ministerstwo Infrastruktury) współdziałały - i nadal współdziałają - z miastami i innymi ważnymi interesariuszami w krajowej grupie zadaniowej SUMP.

We wszystkich 13 krajach objętych programem CIVITAS PROSPERITY krajowe/regionalne programy wspierające SUMP (lub mapy drogowe dla programu) zostały opracowane przy wsparciu i wkładzie krajowego szczebla administracji.

Opublikowana finałowa broszura projektu CIVITAS PROSPERITY stanowi doskonały przegląd tego, co zostało zrobione, jakie są wyniki i co można osiągnąć w tym projekcie.

Link do broszury:

http://sump-network.eu/fileadmin/user_upload/Prosperity_FinalBroschuere_A4_20190527__128dpi_web_small.pdf

Katowice: Finałowa broszura Projektu Civitas Prosperity

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.