Za nami długi weekend związany z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Dla policjantów katowickiej drogówki był to czas wzmożonej pracy i działań ukierunkowanych na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.
Statystyki długiego weekendu
W trakcie całego długiego weekendu związanego ze Świętem Niepodległości policjanci katowickiej drogówki przeprowadzili 662 kontrole pojazdów, obsłużyli 2 wypadki i 68 kolizji. Funkcjonariusze ujawnili blisko 500 przypadków przekroczeń prędkości, w tym 4 kierujących, którzy jechali szybciej o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.
Zabezpieczenie obchodów 11 listopada
W dniu 11 listopada policjanci wydziału ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami pionów prewencji i kryminalnego oraz Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, zabezpieczali uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości, odbywające się w Archikatedrze Chrystusa Króla oraz na Placu Bolesława Chrobrego.
Działania „Trzeźwość”
Nie zabrakło również działań ukierunkowanych na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas środowych działań „Trzeźwość” policjanci zatrzymali 2 kierujących znajdujących się w stanie nietrzeźwości oraz 5 po użyciu alkoholu.
- Przypominamy, że bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od rozwagi i odpowiedzialności każdego uczestnika ruchu. Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów, zachowaniu ostrożności oraz reagowaniu, gdy ktoś wsiada za kierownicę po alkoholu - przekazują mundurowi.