Wiadomości z Katowic

Katowicka drogówka podsumowała pierwsze półrocze 2022 roku

  • Dodano: 2022-07-11 08:45, aktualizacja: 2022-07-11 09:02

Katowicka drogówka podsumowała stan bezpieczeństwa na drogach naszego miasta w I półroczu 2022 roku. Policjanci wykonywali czynności przy 65 wypadkach drogowych i 2431 kolizjach. Jest to o 251 zdarzeń mniej niż w ubiegłym roku za ten sam okres. Przeprowadzili ponad 105 tys. badań trzeźwości kierujących i zatrzymali 123 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o min. 50 km/h w terenie zabudowanym.

Codziennie o bezpieczeństwo na drogach naszego miasta dba 100 policjantów katowickiej drogówki

Mundurowi w swojej codziennej służbie obsługują zdarzenia drogowe, kontrolują stan techniczny pojazdów osobowych, ciężarowych, a także autokarów wykonujących przewozy zorganizowane z uczestnikami kolonii i wycieczek. Codziennie sprawdzany jest stan trzeźwości kierujących pojazdami poruszającymi się po katowickich drogach. Mundurowi prowadzą działania mające na celu poroawę bezpieczeństwa pieszych, a także innych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zapobiegają nielegalnym wyścigom samochodowym. Policjanci biorą udział w zabezpieczeniu uroczystości państwowych, a także zabezpieczają imprezy masowe pod kątem bezpieczeństwa w ruchu drogowym uczestników imprez typu koncerty muzyczne, mecze piłki nożnej. Każdorazowo zabezpieczają również bezpieczeństwo osób biorących udział w licznych zgromadzeniach, procesjach, marszach, które odbywają się na terenie Katowic. Dbają o bezpieczeństwo uczestników wyścigów kolarskich, biegów i innych wydarzeń sportowych odbywających się na terenie naszego miasta. Biorą udział w spotkaniach profilaktycznych, festynach, gdzie rozmawiają z dziećmi, młodzieżą i seniorami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Opiniują projekty zamian organizacji ruchu w celu zwiększenia bezpieczeństwa w naszym mieści. Biorą udział w zabezpieczeniach międzynarodowych konferencji (WUF 11), a także międzynarodowych imprez sportowych. Policjanci katowickiej drogówki zaangażowali się również w pomoc naszym ukraińskim sąsiadom, poprzez nie tylko codzienną służbe na granicy, a także pomoc uchodżcom w naszym mieście i zebranie dla nich ubrań, produktów spożywczych i higienicznych.

Pierwsze półrocze 2022 roku już za nami

Katowicka drogówka podsumowała stan bezpieczeństwa na drogach naszego miasta za ten okres. Policjanci odnotowali 2498 zdarzeń drogowych, w tym 65 wypadków, w których 3 osoby zginęły a 70 zostało rannych. W okresie tym przeprowadzili ponad 105 tys. kontroli trzeźwości kierujących pojazdami. Niestety ponad 300 kierujących prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu. Aż 138 popełniło przestępstwo, prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości. Pozostali odpowiedzą za kierowanie pojazdami po spożyciu alkoholu. Niestety ponad 80 osób kierowało pod wpływem alkoholu hulajnoga lub rowerem.

Przypominamy, że organizatorzy letniego wypoczynku dzieci i młodzieży mają możliwość sprawdzenia stanu technicznego autokaru i stanu psychofizycznego kierowcy, przed wyruszeniem w trasę. W Katowicach organizatorzy takich wypoczynków bardzo często korzystają z tej możliwości. W Katowicach zostało wyznaczone stałe miejsce kontroli autokarów. Kontrola autokarów przeprowadzana jest przy ulicy Francuskiej (parking ulica Francuska a ulica Dolina Trzech Stawów- na wysokości ogródków działkowych). W celu sprawnego przeprowadzenia kontroli kontrolę należy zgłosić przynajmniej z 2-3 dniowym wyprzedzeniem pod nr telefonu 47 851 21 20, 47 851 27 77 lub poczta elektroniczną e-mail: rd@katowice.ka.policja.gov.pl Tylko w ostatnich miesiącach policjanci katowickiej drogówki skontrolowali 126 autokarów wykonujących przejazdy zorganizowane.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.