Wiadomości z Katowic

Małe i średnie przedsiębiorstwa – biznes nie zna granic

  • Dodano: 2011-07-08 10:15

W tym roku w kalendarium najważniejszych wydarzeń gospodarczych pojawi się I Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Zapowiada się jedno z największych spotkań biznesowych tego sektora w Europie Środkowo-Wschodniej, które odbędzie się od 6 do 7 października br. w Katowicach.

Zdaniem Tadeusza Donocika, prezesa RIG Kongres ma wpisywać się w coraz większą współpracę między trzema partnerami - samorządami, sektorem nauki oraz MŚP. Rosnąca konkurencyjność gospodarcza powoduje, że firmy, szukając niekonwencjonalnych rozwiązań, coraz chętniej spoglądają w stronę instytucji naukowych, te z kolei mogą jak najlepiej wykorzystać swój potencjał w praktyce. Samorządy mogą inicjować i wspierać współpracę między nimi. "Chodzi o to, aby badania naukowe nie trafiały w większości na półkę" - powiedział Tadeusz Donocik podczas konferencji prasowej zapowiadającej wydarzenie.

Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego w nagraniu skierowanym do organizatorów Kongresu podkreślił, że polskie przewodnictwo w celu poprawy sytuacji MŚP skoncentruje się na ułatwieniu dostępu do kapitału oraz wspierania aktywności firm na rynkach zagranicznych.

W organizację wydarzenia włączy się także Zarząd Województwa Śląskiego. "Sektor małych i średnich przedsiębiorstw to silnik ekonomiczny regionu. W ramach RPO na lata 2007-2013 wysokość alokacji dla tego sektora wynosi ok. 238 mln euro. Do rozdysponowania zostało jeszcze ok. 57 mln euro" - powiedział wicemarszałek Mariusz Kleszczewski.

Organizatorem Kongresu jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Strona internetowa Kongresu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również