Wiadomości z Katowic

Miasto Katowice zwycięzcą konkursu Samorząd Pro Familia 2021

  • Dodano: 2021-05-19 07:45, aktualizacja: 2021-05-19 08:00

Miasto Katowice przystąpiło do ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej konkursu „Samorząd Pro Familia 2021", który skierowany jest do samorządów gminnych prowadzących politykę prorodzinną i gotowych dzielić się swoim doświadczeniem.

 Celem konkursu jest docenienie tych samorządów, które wykazują się szczególnymi działaniami i podejmują oddolne inicjatywy na rzecz rodzin, poprzez wdrażanie nowatorskich form i narzędzi, pozyskiwanie środków finansowych z programów rządowych oraz tworzenie infrastruktury służącej wszystkim mieszkańcom. Ideą konkursu jest również promocja najlepszych praktyk w tym zakresie oraz inspirowanie kolejnych oddolnych inicjatyw na rzecz rodziny.

Konkurs cieszył się z dużym zainteresowaniem ze strony samorządów. Zgłosiło się łącznie 236 gmin, które podzieliły się swoimi osiągnięciami, dobrymi praktykami i planami na przyszłość. Miasto Katowice, obok Gdyni i Szczecina otrzymało nominację do finału konkursu jako gmina miejska powyższej 100 tys.

W czwartek, 13 maja br., w przededniu Międzynarodowego Dnia Rodziny, podczas Konferencji V4+ COALITION PRO FAMILIA, w której udział wzięli m.in. minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, wiceministrowie Stanisław Szwed i Barbara Socha, a także ministrowie państw Grupy Wyszehradzkiej oraz innych państw europejskich zajmujący się sprawami rodzin, ogłoszone zostało rozstrzygnięcie konkursu „Samorząd Pro Familia 2021", którego zwycięzcą w kategorii gmina miejska powyżej 100 tys. zostało miasto Katowice. Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa odebrał z rąk Premiera Mateusza Morawieckiego i Minister Marleny Maląg nagrodę oraz honorowy tytuł „Samorząd Pro Familia 2021".

Miasto Katowice zostało docenione jako miasto przyjazne rodzinom, które wychodząc naprzeciw oczekiwaniom katowickich rodzin oraz szanujące ich wkład w wychowanie młodego pokolenia, prowadzi szereg działań, które mają stwarzać w mieście optymalne warunki do mieszkania, pracy, wypoczynku czy też edukacji dzieci. Dynamiczny rozwój społeczno-gospodarczy Katowic wpływa na aktualną sytuację i poziom życia rodzin oraz wzrost jakości życia w mieście i dostęp do bogatego zaplecza instytucjonalnego. Miasto Katowice od wielu lat współpracuje z licznymi organizacjami pozarządowymi na rzecz rodzin. Wspólnie realizowane są różne działania, dofinansowywane ze środków Unii Europejskiej. W ramach działań projektowych podejmowane są działania na rzecz rodzin w ramach Programów Aktywności Lokalnych w różnych dzielnicach Katowic.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.